Культура

​У Житомирі стартував фестиваль сучасної культури «Жовтень у Жовтні»

27 жовтня 2018, 11:51

Житомирський фестиваль сучасної культури «Жовтень у Жовтні» — стартова й головна подія в процесі перетворення колишньої будівлі кінотеатру «Жовтень» на центр сучасної культури. «Жовтень у Жовтні» має на меті стати ключовою подією культурного життя регіону та, починаючи з 2018 року, відбуватися щоосені, цього року – з 26 жовтня до 4 листопада.

Фестиваль складається з двох частин: програми для широкої аудиторії та конференції.

У рамках публічної програми відбудеться низка заходів, серед яких, зокрема, концерт «Гобелени футуристів» джазмена Володимира Тарасова (Литва) й презентація проекту «Можливо це мистецтво» фотографа Євгена Нікіфорова та колективу дослідників під кураторством Павла Гудімова. Цей проект – спроба окреслити проблему визначення монументального мистецтва радянської доби як легітимної культурної спадщини сучасної України. Експозиція присвячена об’єктам монументально-декоративного мистецтва Житомирщини періоду 1960–1980-х років.

Конференція під назвою «Коли територія набуває ідентичності» відбудеться у період з 29 по 30 жовтня. Вона буде тематично зосереджена на питаннях формування культурної ідентичності міста та регіону. У дискусійних панелях та лекційній частині візьмуть участь експерти, серед яких Олександра Хабьєра (Польща), Софія Дяк, Олександр Ройтбурд, Павло Шеремета, Ольга Сагайдак, Алевтина Кахідзе, Володимир Шейко, Олеся Островська-Люта, Юлія Федів, Євгенія Моляр, Людмила Зубко, Тетяна Філевська, Павло Гудімов, Ольга Зеленська, Тетяна Парфентієва, Ярослав Петраков, Олена Брайченко, Михайло Глубокий. Також у рамках заходу буде презентовано дослідження регіону від урбаніста Фулко Трефферса та арт-менеджерки Марйо ван Шайк (Нідерланди), Влада Піоро та міжнародної організації GIZ (представниця Марія Байда) із подальшим формуванням і презентацією стратегічного бачення розвитку міста. Окрему увагу буде приділено Кмитівському музею образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука, його розвитку в національному та міжнародному аспектах.


Основною локацією публічної програми фестивалю стане колишній кінотеатр «Жовтень», який є цінним і промовистим зразком архітектури пізнього модернізму. Оновлена функція має повернути будівлі її первісну роль та забезпечити потреби міста в сучасному громадському просторі. Дискусійна програма відбудеться у приміщенні Житомирської обласної ради.

Організатори фестивалю –– Людмила Зубко (ГО «Житомир, зроби голосніше!») в партнерстві з Житомирською міською радою, Житомирською ОДА та арт-центром Я Галерея. Проект підтримується Посольством Нідерландів в Україні та Інститутом Адама Міцкевича. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.


Деталі на сайті zhovten.org.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: фестиваль жовтень  
Матеріали по темі