Місто

У Житомирі впродовж трьох днів тестуватимуть електробус, який втричі дорожчий за дизельний

17 грудня 2018, 15:14

У Житомирі на маршруті 53А в тестовому режимі курсує електробус марки «Skywell». Про це 17 грудня журналістам Житомир.info розповів заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Автотранспорт наданий Житомирському трамвайно-тролейбусному управлінню постачальником в оренду і працюватиме в місті впродовж декількох днів. За цей час фахівці планують перевірити можливості електробуса в житомирських реаліях.

«Ми вже неодноразово говорили про ініціативу міста в розвитку електротранспорту і розуміємо, що одними тролейбусами ми не можемо закрити усі мікрорайони, бо десь треба буде будувати лінії. Наразі ми також розглядаємо більш нові, сучасні варіанти, зокрема, електробуси, і місто має намір цей напрям в подальшому просувати. Для того, щоб зрозуміти остаточно економічне підґрунтя, зараз взято в тестову експлуатацію на кілька днів один транспортний засіб, який курсує на тому ж маршруті, де їздять наші дизельні автобуси. І таким чином, експлуатуючи в однакових умовах, матимемо об’єктивну картину порівняння витрат по обслуговуванню саме дизельного автобуса і електробуса. Ми чітко розуміємо, що ці витрати є набагато меншими, бо в даної моделі електробуса заряду вистачає на день, на триста кілометрів пробігу. У нас в середньому пробіг автобуса сягає 250 кілометрів на день, тобто це один заряд. Ми маємо можливість заряджати його вночі по нічному тарифу і експлуатувати вдень. Як це працюватиме на практиці, ми перевіримо впродовж декількох днів і матимемо висновки. Тоді ми вже будемо пропонувати депутатам економічне обґрунтування: попри більшу вартість самого транспортного засобу, ми будемо показувати реальні цифри в реальних житомирських умовах під час мінусової температури, на існуючому маршруті при повній завантаженості. За декілька днів ми будемо бачити, якими будуть висновки цієї експлуатації», - розповів заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук.


Вартість одного електробуса в середньому втричі вища за вартість такого ж, який працює на дизельному пальному. Транспорт розрахований на 61 пасажира і має довжину близько 8 метрів.

«Орієнтовна вартість - в районі 250-240 тисяч доларів. За оренду ми не витрачаємо ніяких коштів, лише вартість електроенергії, зарядки. Вчора був встановлений зарядний модуль на комунальному підприємстві, впродовж ночі був заряджений автобус, сьогодні вранці він повноцінно виїхав на маршрут і впродовж всього дня буде експлуатуватись, як і решта автобусів. За підсумками цих кількох днів будемо підбивати результати. Основний параметр, за яким вони нам можуть підійти, це прохід на одному заряді батареї. Це те, що ми хочемо перевірити, бо декларація стоїть - 300 кілометрів автономного ходу», - каже Дмитро Ткачук.

Нагадаємо, вранці 17 грудня КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» повідомило про тестування електробуса на маршруті 53А.

Повідомлялося також, що у березні цього року у Житомирі оглядали електробус за 300 тис. доларів, який може проїхати до 300 км без зарядки.

Як повідомляв Житомир.info, 31 травня 2017 року в міськраді анонсували закупівлю двох тестових електробусів, які возитимуть громадян безкоштовно. В серпні з'ясувалося, що Житомир не отримає два електробуса, які безкоштовно возитимуть громадян в ті мікрорайони, де не ходить електротранспорт. Датою відміни торгів було вказане 28 липня 2017 року, причина - «допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій». Сума тендеру по обом лотам становила 10 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: елетробус ТТУ  
Матеріали по темі