Влада

У Житомирській області від розмитнення «євроблях» бюджет поповнився на 60 млн грн

16 January 2019, 14:46

З початку дії законів 8487 і 8488 у Житомирській області від митного оформлення 1000 автомобілів з іноземною реєстрацією до бюджету надійшло 60,9 млн грн.

Про це 16 січня повідомила Житомирська митниця ДФС.

«Житомирською митницею ДФС оформлено 1000 транспортних засобів, які були ввезені на митну територію України в період з 1 січня 2015 до 25 листопада 2018 у митних режимах транзит та тимчасового ввезення на підставі дії Закону України від 08 листопада 2018 №2612-VІІІ «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», – інформує митниця. У прес-службі Житомир.info уточнили, що мова йде про авто, які були розмитнені у період з 25 листопада 2018 року по 16 січня 2019 року.

Загальна сума сплачених митних платежів громадянами до бюджету склала 60,9 млн грн, з них 5 млн грн – мито, 17,1 млн грн – податок на додану вартість, 30,6 млн грн – акцизний податок, 8 млн грн – кошти, які були добровільно сплачені громадянами до держбюджету для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних режимів та спрямовані до Пенсійного фонду України.

Митники нагадують, що до кінця дії пільгового режиму оподаткування легкових транспортних засобів лишилося 37 днів: 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5). Вони також зазначають, що Житомирською митницею ДФС продовжено час роботи структурних підрозділів митного оформлення транспортних засобів у Житомирі, Новограді-Волинському, Бердичеві та Коростені.

Нагадаємо, станом на 7 грудня у Житомирській області зареєстровано 5 «євроблях».

Першу «євробляху» у Житомирі було зареєстровано 30 листопада 2018 року.

Як повідомляв Житомир.info, 20 листопада 2018 року рух транспорту на об'їзній дорозі Житомира був ускладнений через акцію власників «євроблях». Пізніше учасники акції, протестуючи проти законів 8487 і 8488, які вони вважають антинародними, змінили місце розташування, переїхавши ближче до Житомира. 21 листопада власники автомобілів на європейських номерах продовжили перекривати дороги в декількох областях України, в тому числі й поблизу Житомира. Поліція Житомирської області відкрила три кримінальні провадження за фактом блокування доріг.

Житомирські митники відповіли на часті питання щодо розмитнення автомобілів, ввезених з країн Європи.

Скільки за новим законом треба заплатити за розмитнення автомобіля з євро номерами, читайте тут.

Роз’яснення експертів, думки житомирських прихильників та противників закону про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією слухайте у відеосюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: митниця ДФС євробляха розмитнення  
Матеріали по темі