Політика

​«Побєдобєсіє», «п’ята колона», «полювання на відьом»: на виконкомі обговорювали заходи на 9 травня в Житомирі

8 May 2019, 15:47

Під час засідання виконавчого комітету міської ради обговорювали анонсовану акцію «Безсмертний полк». На початку засідання слово взяв депутат міської ради від ВО «Свобода» Олег Черняхович і спочатку пожурив членів виконкому та депутатів, які не з'явились 8 травня на заходи до Дня пам’яті та примирення, а згодом закликав обговорити заходи, заплановані на 9 травня.

«Пам’яті та примирення - сьогодні, а завтра буде «дєнь побєди», «побєдобєсіє». І питання російської акції «Безсмертний полк» дуже актуальне. В дуже багатьох місцях намагаються відмежовувати цю акцію від загальних заходів. І якщо вже так сталось, що житомирський виконком включив завтрашню подію в офіційні заходи, ось цю ходу... Я хотів би, щоб ми розглянули питання, щоб якимось чином відмежувати проведення акції «Безсмертний полк». Треба обговорити це питання, щоб не було протистоянь і щоб Житомир не прославився завтра питаннями протистоянь. Поліція обіцяє, що вони будуть реагувати на «колорадські» стрічки, але я сумніваюсь, що це буде», - сказав депутат Житомирської міської ради Олег Черняхович.


Члени виконавчого комітету міської ради спробували пояснити депутату, що конкретну акцію «Безсмертний полк» до плану заходів не включали. Втім, Олег Черняхович стояв на своєму.

«Це російська акція, яка підтримується країною-агресором. І я розумію, чому вас це питання хвилює. Тому що ви частина п’ятої колони в нашій країні», - сказав Олег Черняхович.

На прохання члена виконкому Олександра Таргонського назвати прізвища людей, які входять до так званої «п’ятої колони», депутат озвучив прізвище члена виконкому, першого заступника голови обласної організації Опозиційного блоку, екс-регіонала Андрія Дяченка.

«Це я вніс пропозицію, щоб поставити на контроль організацію пішої ходи. Організацію і безпеку. Я рекомендую всім, хто роздуває зараз цю ворожнечу, послухати, що з цього приводу і з приводу 9 травня говорить керівник обласної поліції Печененко. Він говорить: якщо буде георгіївська стрічка, то відповідальність - штраф і позбавлення волі, якщо буде радянська символіка, яка заборонена на сьогодні законом, то також буде відповідальність. Не треба забирати в нас перемогу. Це українська перемога Не треба зараз шукати руку Кремля. Досить, вже рука Кремля закінчилась, немає її тут. Полювання на відьом відмінили після останніх виборів, я сподіваюсь. А ви його зараз хочете знову влаштувати. Не треба. Якщо люди не прийшли сьогодні, то треба було якось організувати, щоб прийшли депутати. Якщо їх там, звісно, не було, я ж не знаю», - сказав Андрій Дяченко.

Наостанок депутат Черняхович запевнив, що реакція на заборонену символіку може бути не тільки від правоохоронців.

«Завтра, якщо будуть георгіївські стрічки і не буде реагувати поліція, то будуть реагувати інші люди», - запевнив Олег Черняхович.

Нагадаємо, за наполяганням члена виконкому, першого заступника голови обласної організації Опозиційного блоку, екс-«регіонала» Андрія Дяченка, до плану заходів до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні включили урочисту ходу 9 травня від майдану Перемоги до монумента Слави. Також у центрі Житомирі цього дня планують провести російську акцію «Безсмертний полк».

Як повідомляв Житомир.info, на брифінгу 7 травня начальник ГУНП у Житомирській області Вячеслав Печененко пообіцяв «диференційовано» реагувати на серпасті прапори й георгіївські стрічки, а людям порадив не порушувати громадський порядок і не зривати їх з учасників мітингу самостійно.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком міськрада Черняхович Безсмертний полк хода монумент Слави 9 травня  
Матеріали по темі