Місто

Кому і коли можна заїжджати на пішохідну Михайлівську: пояснення для житомирян та гостей міста

11 June 2019, 15:16

11 червня у фонтані на вулиці Михайлівській у Житомирі бавляться і розважаються діти, хоча усього кілька днів тому тут паркувались автомобілі.

Тиждень тому житомиряни блокували водія, який зупинився просто у фонтані на пішохідній вулиці, а вже за декілька днів такий своєрідний флешмоб підхопили й інші люди. Містяни почали публікувати фото та відео, де видно, як вони пояснюють водіям про заборону в’їзду на пішохідну вулицю.

Щоб уникнути двозначних тлумачень та власних інтерпретацій, ми попросили фахівців прочитати ці знаки та пояснити, кому і коли вони забороняють в’їзд на вулицю Михайлівську.


«Перший найвищий знак - 3.1 «Рух транспортних засобів заборонено», «Пішохідна зона», який позначено знаком 5.33. Тобто, «Пішохідна зона» також має певні умови перебування транспортних засобів в зоні дії знаку. Можуть заїжджати транспортні засоби осіб, які проживають в зоні дії знаку, які обслуговують підприємства, а також авто зі значком «інвалід». Також сюди може заїжджати комунальна та спеціальна техніка», - розповідає інспектор відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП Аліна Панасюк.

Авто, які обслуговують заклади на Михайлівській, дійсно мають право заїжджати на вулицю, але у визначений час, пояснює полісменка.

«Взагалі за правилами дорожнього руху, якщо є така інформаційна табличка, то заїжджати можна тільки в цей час», - каже інспектор відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП.

Перешкоджати заїзду авто на Михайлівську мали б ось ці боларди, які вже кілька днів не працюють. Причини поломки пояснює начальник управління капітального будівництва міськради В’ячеслав Глазунов.

«Рішенням виконавчого комітету у грудні минулого року ми їх передали на баланс «Міськсвітла», але документально - готуються документи. Тому що вулиця Михайлівська, де були ці боларди та світильники в одному проекті, воно зараз ділиться на ЖУАШ, на «Міськсвітло», на водоканал. І ми зараз документально, по бухгалтерії, їх ще на баланс не передали. Але рішенням виконкому - передали. «Смоленськ», через їх територію йшов кабель, який підключає ці боларди на Лятошинського. Ну, і всі інші боларди. І при якихось своїх розкопках вони цей кабель порвали. Зараз вони чекають на комп’ютерщика, бо там не просто електрик потрібен. Там йшли якісь комп’ютерні кабелі чи IT-шні, їх треба просто розпаяти заново. Вони чекають спеціаліста, який їм це розпаяє, щоб вони працювали. Просто отака технічна несправність зараз. Я в п’ятницю говорив із ними востаннє, вони казали мені, що на цьому тижні зроблять», - розповідає В’ячеслав Глазунов.

Поки боларди не працюють, а водії нехтують знаками, пішоходам варто бути обачними, бо у Житомирі навіть на пішохідній вулиці авто може з’явитись у будь-який момент.

Нагадаємо, надвечір 4 червня чоловік автомобілем марки Mitsubishi заїхав на пішохідну житомирську вулицю Михайлівську та припаркувався прямісінько у центрі прямокутника фонтана. На водія склали постанову, яка передбачає штраф розміром 425 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Михайлівська парковка Глазунов фонтан  
Матеріали по темі