Суспільство

У Житомирській області закрили старий СІЗО та звільнили 6 в’язнів з дисциплінарного ізолятора

26 липня 2019, 12:37

У Лугинах Житомирської області через невідповідність вимогам національного та європейського законодавства припинили функціонування СІЗО, а в Коростенській виправній колонії №71 з дисциплінарного ізолятора «звільнили» 6 в’язнів, поміщених туди безпідставно.

Про це 26 липня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області з посиланням на начальника відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Житомирської області Артема Івкова.

«Під час перевірок установлено факти незаконного та необґрунтованого накладення на засуджених дисциплінарних стягнень у вигляді поміщення в дисциплінарний ізолятор і, відповідно, їх незаконного поміщення до ДІЗО. Зокрема, у державній установі «Коростенська виправна колонія (№71)», у порушення вимог КВК України, до ДІЗО необґрунтовано поміщено 6 в’язнів. За принципової позиції прокуратури області незаконно поміщені до дисциплінарного ізолятора засуджені звільнені, їх конституційні права поновлені», - інформує прокуратура.

У пресслужбі прокуратури Житомир.info уточнили, що у дисциплінарному ізоляторі в’язні відбували "внутрішнє" покарання, однак після перевірки підстав для такого кроку вони були відпущені до своїх камер.

«Крім цього, завдяки прокурорському реагуванню, у Лугинському районі припинено функціонування одного ізолятора тимчасового тримання, який не відповідає вимогам національного та європейського законодавства», - йдеться в публікації.

Сайту пояснили: приміщення єдиного на весь Лугинський район СІЗО мале за розміром і старе, і його тимчасово закрили для приведення до європейських стандартів.

«Наповнюваність цього СІЗО невелика, тож поки підозрюваних доставляють у слідчі ізолятори сусідніх районів», - пояснили Житомир.info у пресслужбі.

За даними прокуратури, у першому півріччі 2019 року спостерігаються позитивні тенденції щодо додержання законів персоналом органів пробації. Зокрема, зменшено кількість розшукуваних осіб, які ухиляються від відбування покарання, не пов'язаного з позбавленням волі. Також у другому кварталі цього року зменшилася кількість рецидивної злочинності серед засуджених осіб, які перебувають на обліку в органах пробації Житомирської області.

Нагадаємо, у червні 2019 в Житомирській області прокуратура виявила безпідставне проживання в’язнів у палатах стаціонару медчастини виправної колонії.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2018 року в Житомирській виправній колонії № 4 Генпрокуратура виявила систематичні порушення закону і прав засуджених, а також спеціальну камеру для кримінальних авторитетів. У червні 2019 до Житомирської виправної колонії №4 навідалися представники громадськості та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та виявили грубі порушення прав засуджених на особисту безпеку.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура колонія тюрма СІЗО  
Матеріали по темі