Влада

На виробництві у Житомирській виправній колонії порушуються правила безпеки, а засудженого з інвалідністю носять на руках

13 червня 2019, 11:55

Днями до державної установи «Житомирська виправна колонія (№4)» навідалися працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини із представниками громадськості для здійснення моніторингу. Під час візиту виявлено грубі порушення прав засуджених на особисту безпеку.

Про це 13 червня йдеться на сайті Ombudsman.

«В установі утримується близько 20 засуджених з інвалідністю ІІ-ІІІ групи, у тому числі засуджений з інвалідність І групи, який має проблеми з опорно-руховим апаратом. Через відсутність візка іншим засудженим доводиться носити його на руках. Внаслідок відсутності рентгенологічного обладнання та флюорографа, а також лікаря-рентгенолога та рентген-лаборанта, посади яких довгий час залишаються вакантними, в установі належним чином не проводиться робота з виявлення та попередження захворювання на туберкульоз. В медичній частині є сучасне стоматологічне крісло, проте інструментів для лікування зубів немає», - зазначається на сайті.

Під час відвідування установи виявлено небезпечний стан електромереж у відділеннях соціально-психологічної служби.

«Підключення електрообладнання до електромережі проведено з порушенням правил техніки безпеки. Відсутні схеми евакуації на випадок пожежі, а вогнегасники використовуються з порушеними термінами технічного обслуговування. Пожежний гідрант у приміщенні їдальні перебував у неробочому стані. На виробничих ділянках установи порушуються правила охорони праці та техніки безпеки (відсутні каски, респіратори, навушники та інші засобів індивідуального захисту)», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2018 року в Житомирській виправній колонії № 4 Генпрокуратура виявила систематичні порушення закону і прав засуджених, а також спеціальну камеру для кримінальних авторитетів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виправна колонія перевірка засуджені порушення  
Матеріали по темі