Місто

Влада Житомира хоче зберегти лікеро-горілчаний завод – бренд міста

27 листопада 2019, 18:08

Депутати Житомирської міської ради занепокоєні ситуацією, яка склалася останнім часом на Державному підприємстві «Житомирський лікеро-горілчаний завод», та просять президента, Кабінет міністрів та Державне управління справами не допустити знищення ЖЛГЗ.

Після звернення колективу підприємства мер на 27 листопада скликав позачергову сесію міської ради для обговорення ситуації.

«Місяць тому зупинився Чуднівський спиртозавод, борги ростуть, зарплата за жовтень не виплачена. Ми ніколи не стояли у жовтні-листопаді. Крім того, за фірмові магазини, які відкрили в Києві, ми платимо оренду, але вони ще не працюють. Новий керівник каже «треба почекати», але що чекати – не зрозуміло », – розповів на сесії голова профкому ЖЛГЗ.

Він нагадав, що підприємство працює з 1896 року, це візитна картка Житомира. За його словами, на зборах, які відбудуться 28 листопада, будуть піднімати питання про перехід лікеро-горілчаного заводу у комунальну власність Житомира.

Свою позицію висловив і мер Сергій Сухомлин.

«Ідея – передати підприємство до фонду Держмайна і потім відправити на приватизацію. Це нормально, але є одне «але»: підприємство працює більше 100 років, це бренд Житомира, там працює більше 400 житомирян», – сказав Сергій Сухомлин.

Детальніше – у сюжеті

У тексті звернення, яке було роздане депутатам перед початком сесії, зазначено, що існує загроза припинення постачання газу на підприємство та є ризик несвоєчасної сплати обов’язкових платежів, а це може призвести до застосування штрафних санкцій.

«Колективом підприємства наголошено на факті погіршення показників фінансово-господарської діяльності внаслідок неефективного управління діючим керівником, зокрема, підприємство не функціонує в звичайному режимі, виробництво спирту у Чуднівській філії призупинено з 28 жовтня 2019 року і по сьогоднішній день не відновлено. Крім того, у зв’язку із відсутністю коштів можливе припинення постачання газу на підприємстві та є ризик несвоєчасної сплати обов’язкових платежів, що призведе до застосування штрафних санкцій, і підприємство не зможе відновити платоспроможність в майбутньому.

З огляду на ситуацію, що склалась на підприємстві, депутати Житомирської міської ради підтримують звернення колективу ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод» та просять втрутитись у ситуацію щодо стабілізації діяльності підприємства», – йдеться у попередньому тексті звернення.

Проєкт рішення доповнили пунктами про проведення аудиту фінансово-господарської діяльності та надання згоди про прийняття у власність Житомирської міської ОТГ майнового комплексу ЖЛГЗ та всіх майнових і немайнових його прав.

За проєкт рішення в цілому проголосували 25 з 25 присутніх депутатів (всього в міськраді 42 депутати).

Попередній проєкт рішення

Нагадаємо, 25 листопада 2019 року колектив Житомирського лікеро-горілчаного заводу направив звернення президенту, прем’єр-міністру України та керівнику Державного управління справами з проханням негайно втрутитись «в ситуацію, яка склалася на заводі». Колектив, зокрема, виразив недовіру генеральному директору підприємства.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2014 року Житомирська міська рада проголосувала за прийняття у власність територіальної громади міста підприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод».

Скріншот рішення сесії міської ради, прийнятого 18 червня 2014 року

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЖЛГЗ лікеро-горілчаний завод звернення сесія міськрада  
Матеріали по темі