Суспільство

Лісівники Житомирської області назвали мінімальну ціну за новорічну ялинку

28 листопада 2019, 09:34

У Житомирській області ялинку можна буде придбати за 35 гривень. Саме таку мінімальну ціну за хвойне деревце висотою до 1 метра визначили в державних лісогосподарських підприємствах області.

Про це 28 листопада Житомир.info повідомили пресслужбі Житомирського обласного лісомисливського господарства.

Лісівники зазначають: чим ялинка чи сосна вища – тим більшою буде і ціна, відтак за зелену красуню 3-х метрів потрібно буде викласти від 150 до 300 гривень. Варто додати, що деревце однакової висоти в різних лісгоспах коштуватиме теж по-різному – це залежить від того, скільки вкладено у його вирощування.

«Нині вже усім зрозуміло, що китайська пластикова ялинка – далеко не конкурент нашій справжній лісовій красуні – із запахом хвої, з духом таємничості, з історією, що сягає віків. Про шкоду штучної для навколишнього середовища – і говорити годі», – рекламують лісівники живі ялинки.

До того ж того, запевняють лісівники, передсвяткова заготівля хвойних молодняків не завдає лісу жодної шкоди. Адже для цього вічнозелені деревця вирощують на спеціальних плантаціях різдвяних ялин. Таких плантацій в області – 700 гектарів, де підростає 3,3 мільйона штук майбутніх різдвяних красунь. Більше того, на тих площах, де в грудні проведено вирубку, навесні обов’язково створюються нові насадження.

«Крім того, ялинки можуть заговлятися і на ділянках, які потребують прочищення та освітлення. З цього теж лісу тільки користь», – зауважують у ОУЛМГ та зазначають, що в цьому році готових до реалізації хвойних деревець у лісгоспах мають близько 400 тисяч штук.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році головне новорічне дерево на центральній площі Києва сконструюють із сосен та ялиць, які привезуть із Вінницької та Житомирської областей. З Радомишльського лісмисгоспу до столиці поїдуть 400 сосен розмірами від 1 до 4 метрів.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ялинка свято Новий рік Різдво  
Матеріали по темі