Політика

Парламентський комітет підтримав законопроєкт житомирського нардепа про протимінну діяльність, а альтернативний відхилив

17 лютого 2020, 12:29

14 лютого відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, під час якого під час засідання розглянув низку законопроєктів та заслухав керівників робочих груп.

Про це повідомляє пресслужба Верховної ради.

«Члени Комітету розглянули підготовлений до другого читання проєкту Закону про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2343. Народні депутати прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у другому читанні прийняти зазначений законопроєкт у другому читанні та в цілому. Також було розглянуто проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» №2618 та альтернативний до нього законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» №2618-1. За результатами розгляду прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді законопроєкт №2618 прийняти його за основу, а альтернативний проєкт Закону № 2618-1 – відхилити», - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що ініціатором законопроєкту №2343 є член цього Комітету, нардеп від Житомира Ігор Герасименко (фракція партії «Слуга народу»), альтернативний законопроєкт подав голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець (депутатська група «За майбутнє»).

Законопроєкт Герасименка, який зареєстрований у Верховній раді 18 грудня 2019 року, передбачає зміни до чинного закону задля створення прийнятних умов для побудови ефективної системи протимінної діяльності із спрощеною вертикаллю управління та координації у цій сфері та без необхідності витрачання додаткових коштів з Державного бюджету України шляхом:

створення Центру протимінної діяльності – на існуючих фондах Міністерства оборони України;

створення Центру гуманітарного розмінування – на існуючих фондах Міністерства внутрішніх справ України;

виключення положень Закону щодо утворення нового центрального органу виконавчої влади (Центру протимінних операцій);

виключення положень Закону щодо утворення нових органів з повноваженнями, притаманними центральним органам виконавчої влади.

Крім того, законопроєктом передбачається приведення окремих положень Закону у відповідність з нормами чинного законодавства, зокрема, в частині термінології у сфері протимінної діяльності, акредитації органу з оцінки відповідності, сертифікації операторів протимінної діяльності, стандартизації у сфері протимінної діяльності, створення системи контролю якості тощо.

13 лютого 2020 року оприлюднений висновок головного науково-експертного управління апарату Верховної ради.

«З огляду на суттєве оновлення Закону та враховуючи вимоги законодавчої техніки, доцільнішим було б прийняття нового законодавчого акту про протимінну діяльність в Україні із викладенням пропонованих у проєкті положень в чіткій і зрозумілій послідовності та з приписом про втрату чинності Законом, який діє на даний час... Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроєкт доцільно повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання», - зазначається в експертному висновку.

Нагадаємо, в інтерв’ю в грудні 2019 року народний депутат від Житомира ігор Герасименко розповідав, що в законопроєкті щодо протимінної діяльності треба врахувати позицій ДСНС, МВС, ООН, НАТО, Міністерство закордонних справ, МОЗ, Міністерство у справах ветеранів і при його підготовці та прийнятті «турборежиму» бути не може.

Як повідомляв Житомир.info, до складу парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки входить нардеп від Житомира Ігор Герасименко та колишній депутат Житомирської облради Михайло Забродський

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР комітет законопроєкт Герасименко протимінна діяльність Міноборони  
Матеріали по темі