Влада

Уряд послабив карантин для деяких громадян віком 60+ та затвердив порядок обов’язкової обсервації. Зміни до постанови

9 квітня 2020, 17:22

Кабінет міністрів оприлюднив постанову з черговими змінами до карантинних заходів.

Документ був ухвалений на засіданні Уряду 8 квітня 2020 року.

«Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896) — із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 р. № 255, зміни, що додаються», - зазначається у постанові №262.

Зокрема, в переліку суб’єктів господарювання, робота яких дозволена, слова «об’єктів поштового зв’язку» замінили словами «надання послуг хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів, діяльності».

Також розширили перелік осіб старше 60 років, які не потребують самоізоляції, доповнивши відповідний пункт наступним:

крім осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які:

провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості;

мають безперервний промисловий цикл;

надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;

є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Найсуттєвіші зміни стосуються осіб, які перетинають державний кордон: відтепер обов’язкова госпіталізація таких осіб до обсерваторів (ізоляторів) буде проводиться у порядку, визначеному цією постановою.

«Перебування осіб в обсерваторах (ізоляторах), крім харчування, є безкоштовним. Особи, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах), можуть отримувати особисті речі, продукти харчування (крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання) та зобов’язані дотримуватись правил, встановлених адміністрацією місця обсервації (ізоляції). Транспортування осіб від місця обсервації (ізоляції) до місць проживання здійснюється за власні кошти осіб», - йдеться у порядку.Нагадаємо, на засіданні 11 березня 2020 року Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19, обмеження мали діяти з 12 березня по 3 квітня 2020 року. 25 березня карантинні обмеження продовжили до 24 квітня, а 2 квітня Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ №211, якою запровадив нові обмежувальні заходи, що діятимуть на час карантину. Згодом оприлюднили роз’яснення щодо найбільш поширених запитань про нові обмеження, зокрема – стосовно ізоляції осіб віком від 60 років.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 9:00 год. 9 квітня 2020 року в Україні виявлено 1892 випадки COVID-19, з яких 57 летальних, 45 людей одужали.

Динаміку поширення коронавірусу в Житомирській області дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ карантин коронавірус постанова  
Матеріали по темі