Здоров'я

Національна служба здоров’я платитиме за лікування пацієнтів з COVID-19

25 April 2020, 11:23

Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову, якою затвердив в рамках Програми медичних гарантій окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19).

Про це 25 квітня повідомляє пресслужба НСЗУ

«Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. Національна служба здоров’я України, як єдиний закупівельник медичних послуг, укладе договори з закладами охорони здоров’я та платитиме їм за наданням допомоги таким пацієнтам. Загалом, на це додатково виділено понад 15 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

Пакети медичних послуг передбачатимуть:

1. Оплата за роботу мобільної бригади

Йдеться про оплату роботи мобільних бригад, які проводять забір аналізів вдома у пацієнтів і наразі працюють на базі поліклінік, ЦПМСД або інших закладів охорони здоров’я. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам мобільних бригад у розмірі до 300%. В умовах фінансування зокрема є те, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.

2. Оплата екстреної медичної допомоги

Йдеться про оплату медичної допомоги, що надається центрами ЕМД, у зв’язку із збільшенням навантаження на бригади ЕМД. Оплата центрам ЕМД визначатиметься на основі кількості підтверджених випадків коронавірусної хвороби (COVID-19) та з урахуванням збільшеного навантаження через виїзди на підозри на COVID-19. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам спеціальних бригад ЕМД у розмірі до 300%.

3. Оплата за стаціонарну медичну допомогу

Оплата буде здійснюватися тільки в ті заклади, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці заклади обов'язково мають відповідати умовам надання послуг - зокрема мати апарати ШВЛ, команди лікарів, в тому числі анестезіологів, тощо.

Зазначається, що тариф на оплату цих послуг включає фінансове забезпечення:

здійснення додаткових доплат (винагород) працівникам закладів охорони здоров’я, які задіяні до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) у розмірі до 300%;

надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19) всіх ступенів важкості згідно з протоколом «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженим Міністерством охорони здоровʼя;

доступності усіх необхідних лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів.

Засоби індивідуального захисту, а також частина лікарських засобів закуповуються за централізованими програмами МОЗ.

«Така модель фінансування лікування пацієнтів з COVID-19 завдяки прогнозованості та прозорому розподілу коштів, добре підходить для швидкого реагування в умовах пандемії. Завдяки оплаті через єдиного закупівельника медичних послуг, інформацію про кількість пацієнтів і обсяг та характер наданих їм послуг фіксуватимуться в електронній системі охорони здоров’я. Достовірні електронні дані стануть основою прийняття рішень, дадуть можливість посилити ефективність виділених грошей та швидко спрямовувати кошти туди, де вони потрібні. А лікарні оперативно і без посередників зможуть отримати кошти для лікування пацієнтів, а також для підвищення заробітних плат своїм співробітникам, задіяним у наданні допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19)», - зазначила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.

Наголошується, що заклади, які госпіталізовували пацієнтів попри те, що не входили в перелік тих, які визначені Керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та не відповідають умовам закупівлі, зможуть укласти договір з НСЗУ за окремим пакетом медичних послуг на один місяць (квітень). Проте подальші госпіталізації в такі заклади будуть заборонені, оскільки така практика наражає на ризик інфікування як медичних працівників, так і пацієнтів з іншими захворюваннями.

Зазначимо, що в Житомирській області визначили 12 лікарень для прийому пацієнтів з коронавірусом.

Нагадаємо, станом на ранок 25 квітня на амбулаторному лікуванні перебувало 5 498 пацієнтів з COVID-19, з них 1 301 медпрацівник. У Житомирській області на ранок 24 квітня кількість інфікованих медичних працівників становила 57 осіб, 17 з них – у Бердичеві.

Як повідомляв Житомир.info, на ранок 25 квітня 2020 року в Україні підтверджено 8125 випадків COVID-19, померла 201 людина, 782 одужали. Станом на вечір 24 квітня кількість інфікованих в Житомирській області становила 337 осіб, третина випадків зафіксована в Житомирі – 113.

Динаміку поширення коронавірусу в Житомирській області дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НСЗУ коронавірус лікарня лікар  
Матеріали по темі