Події

​На станції «Академік Вернадський» загинув кухар з Житомирської області, який був учасником антарктичної експедиції

9 травня 2020, 13:28

На станції «Академік Вернадський» 8 травня загинув кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович, який родом з Малина Житомирської області. Попередня причина смерті – самогубство.

Про це повідомляють на Національний антарктичний науковий центр у Facebook.

«Усі ми знали Василя як дуже спокійну, виважену та добру людину, справжнього професіонала. Це була вже п’ята його експедиція на станцію “Академік Вернадський”. Зараз ми з’ясовуємо всі обставини смерті, попередньо відомо, що він наклав на себе руки через особисті проблеми. На жаль, всі ми живі люди, і ніхто наперед не знає, що для кого стане останньою краплею чи “соломинкою, яка зламала спину”. Вирішуватиметься питання доставки тіла в Україну. Обов’язки кухаря на станції наразі по черзі виконуватимуть усі інші учасники експедиції», – повідомив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.


Василь Омелянович народився 1985 року. Жив у місті Малині Житомирської області. Починаючи зі своєї першої зимівки (2011 рік, 16-та УАЕ), знову і знову повертався до Антарктиди (учасник 18-ї, 20-ї та 23-ї УАЕ). П’ята зимівка стала для нього останньою. В останньому дописі у Фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають.

Як повідомляв Житомир.info 20 січня 2020 року, кухар з Житомирської області у складі 25-ї Української антарктичної експедиції поїде на свою п’яту зимівку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: антарктична експедиція кухар Малин самогубство  
Матеріали по темі