Місто

​У Житомирі продовжують тестувати систему відеонагляду під мостом біля вокзалу та хочуть встановити ще кілька «розумних» камер

2 June 2020, 19:50

У рамках програми Бюджет розвитку у Житомирі можуть з’явитися нові «розумні» камери відеоспостереження, які здатні ідентифікувати транспортні засоби та впізнати людину.

Наразі система відеонагляду з аналітикою працює в мікрорайоні Маликова. Там встановили 4 камери з функцією детекції обличчя та 6 для визначення номерних знаків. Усі дані надходять до «Міського інформаційного центру».

«Поки що такі камери є в районі Маликова. Ми плануємо розгляд питання, в першу чергу, це контроль в'їзду в місто Житомир, заміну таких камер, які є на аналітичні, а ті перенести в інший напрямок, але це поки на рівні вирішення проблеми. Наразі коронавірус вніс певні зміни в бюджет, але на третьому етапі Бюджету розвитку передбачено, якщо дасть Бог, наша економіка буде рухатись, то цього року такий проєкт буде запущено», - розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

З осені 2019 року у місті тестують сучасну систему відеонагляду під мостом біля залізничного вокзалу. За словами Миколи Дідківського, дані з цих камер поки не використовують, адже для цього потрібні зміни у законодавстві, а про результати тестування говорити ще зарано.

«То цілий комплекс відеонагляду, який має надсучасні можливості, сучасну візуалізацію та деталізацію знімків. Він дозволяє не тільки визначити номери знаків, а більш детально побачити, що відбувається всередині автомобіля, ідентифікувати водія, пасажира. Наразі проводиться тестування цього комплексу. Але щоб використовувати його можливості у повному обсязі, потрібні певні зміни у законодавстві, пропозиції у законодавстві, які дадуть застосувати його в повсякденній діяльності, під'єднати до нашого комплексу. Такі напрацювання є, пропозиції до зміни законодавства подані, чекаємо на їх розгляд. Ми навіть думаємо про те, що придбати декілька таких комплексів і встановити їх у місцях, де вони будуть найбільш ефективно працювати», - каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

Нагадаємо, з 1 червня на дорогах Київської області запрацювала система відеофіксації порушень ПДР, камери встановлять і в інших регіонах.

Як повідомляв Житомир.info, під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради 6 листопада говорили про затвердження програми «Безпечне місто» на наступний рік та систему відеонагляду, яка здатна розпізнавати обличчя людей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: камери система відеонагляду правила ПДР Дідківський  
Матеріали по темі