Суспільство

​Як житомирські патрульні перевіряють дотримання швидкісного режиму на дорогах та чи планують вводити автоматичну систему фіксації порушень ПДР

23 червня 2020, 15:38

Житомирські патрульні 23 червня показали, як перевіряють дотримання швидкісного режиму на дорогах. Порушення правил дорожнього руху правоохоронці фіксують за допомогою пристроїв TruCam.

«Прилад, яким ми вимірюємо швидкісний режим, називається TruCam. На ньому є лінзи, одна з яких - лазер. Також є ціль. Ми наводимо пристрій на рухомий транспортний засіб і він показує швидкість. Якщо ліміт швидкості 50 км/год, то на приладі виставляється 73 км/год, де 73 - це вже фіксація правопорушення, за яке передбачена відповідальність ч.1 ст.122 КУпАП, а саме за порушення пункту 12.4 правил дорожнього руху України. Ми наводимо прилад на транспортний засіб. На приладі ми бачимо невеликий хрестик, ціль, прилад показує нам з якою швидкістю рухається транспортний засіб. Напарник реагує на мою команду, коли я фіксую перевищення швидкості, і зупиняє цей транспортний засіб. У разі, якщо водій не зупиняється, то вживається ряд заходів, щоб цей транспортний засіб все ж зупинити: інформація про нього передається іншим екіпажам та інше. Коли ми ознайомлюємо водія з фото та відеофіксацією, доказами, тут є час фіксації, є швидкість відображається відстань, на якій був зроблений замір. Якщо чітко розпізнати номерні знаки та модель транспортного засобу, то такий водій притягається до адміністративної відповідальності», - розповідає лейтенант поліції Віталій Минайлюк.


В Києві та Київській області наразі впроваджується автоматична система фіксації порушень правил дорожнього руху. За словами пресофіцера патрульної поліції Житомирської області, подібна автоматична система дозволила б розвантажити патрульних для виконання інших завдань, втім, поки подібні камери на Житомирщині встановлювати не збираються, а полісмени продовжать роботу з TruCam.

«За перший тиждень роботи автоматичної фіксації (в Києві) кількість порушень швидкісного режиму водіями зменшилась. Це діє. В Житомирській області управління патрульної поліції використовує в роботі 5 приладів TruCam. Вони здійснюють лазерне вимірювання швидкості транспортних засобів автоматично, чи майже автоматично за допомогою поліцейського, запис короткого відео, де зафіксовано номери автомобіля, а також рух автомобіля. Спочатку червня інспекторами патрульної поліції на території області зафіксовано 2554 правопорушення, а саме перевищення водіями встановленої швидкості. З початку року на території області, а саме на шляхах, де здійснюється вимірювання швидкості на ділянках, зафіксовано 16 600 таких правопорушень. Це значна кількість. І фіксація - в першу чергу робиться не для того, щоб штрафувати водіїв, і якось покарати їх, а робиться для того, щоб зменшити кількість негативних наслідків, які відбуваються внаслідок ДТП», - розповідає пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

За допомогою пристроїв TruCam полісмени перевіряють дотримання швидкісного режиму на ділянках підвищеної аварійності. Такі ділянки дороги позначені спеціальними знаками, щоб попередити водіїв. Втім, у самому обласному центрі наразі пристрої для фіксації порушень ПДР не використовують.

«Поки що патрульними поліцейськими не вимірюється швидкість на території міста. Однак, сподіваємось, що може міською владою, або ж обласною владою буде підніматись питання, щоб подібні камери для автоматичної фіксації встановлювались на території міста. Це, звичайно, було б позитивно. Це дисциплінувало б водіїв зменшувати швидкість, це попереджувало б ДТП, які також трапляються на території міста і наслідки яких іноді є важкими. Тому, розраховуємо, що подібна система буде запроваджуватись з часом і у нас», - каже пресофіцер патрульної поліції Житомирської області.

Нагадаємо, з 15 червня патрульна поліція Житомирської області проводить перевірки в громадському транспорті: перевіряють кількість пасажирів, яка не має перевищувати визначених норм, та дотримання маскового режиму в тролейбусах та маршрутках.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: патрульні дорога швидкість ПДР  
Матеріали по темі