Суспільство

Житомирська рибоохорона попередила про заборону ловити раків, які у літній період скидають панцир та стають легкою здобиччю

14 липня 2020, 15:28

З 15 липня розпочинається заборона на вилов раків у водоймах на території Житомирської області.

Про це у Facebook повідомляє Житомирський рибоохоронний патруль.

«З 15 липня 2020 року згідно наказу від 16.03.2020 № 26-у «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2020 році» у всіх водоймах Житомирської області розпочинається заборона на вилов раків. Триватиме вона по 5 вересня 2020 року», – йдеться у повідомленні.

Рибоохорона пояснює: основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

«Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах області», – зазначив т.в.о. начальника Держрибагентства у Житомирській області Ігор Чернілевський.

У рибоохороні зазначають, що після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам. Забороняється вилов цих водних біоресурсів менших, ніж 10 см.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону на вилов раків можна за телефоном «гарячої лінії» Житомирського рибоохоронного патруля: (067) 414 60 74.

Як відбувається рейд житомирського рибоохоронного патруля та скільки порушень зафіксували за червень 2020 року, дивіться у сюжеті

Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня 2020 року на водоймах Житомирської області діяла весняно-літня нерестова заборона на вилов риби (на річках та їх кореневих водах – до 20 травня, на водосховищах та ставках – до 9 червня, у придаткових водоймах річок та інших водних об'єктів – до 30 червня). Також заборонявся лов раків у водоймах під час першої линьки – з 1 квітня по 20 червня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: риба рибоохоронний патруль риболовля рак линька  
Матеріали по темі