Місто

Житомирська міська рада погодила будівництво групового будинку для дітей-сиріт на території лікарні №1

21 липня 2020, 10:49

Міська рада погодила будівництво малого групового будинку за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 70.

За це депутати проголосували на позачерговій сесії Житомирської міської ради 21 липня.

«З метою створення умов для забезпечення житлом та виховання дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування (у тому числі з інвалідністю) у наближених до сімейних формах виховання, для забезпечення ефективного та професійного виконання функцій замовника будівництва, враховуючи лист КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради від 14.07.2020 №1553, а також Порядок та умови надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №515), відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада вирішила погодити будівництво об’єкта: «Нове будівництво малого групового будинку за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 70» на земельній ділянці (кадастровий номер 1810136600:08:004:0010), яка знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 70 та яка належить до комунальної власності Житомирської міської об’єднаної територіальної громади», - йдеться у проєкті рішення сесії, який був оприлюднений 16 липня.

Зазначена ділянка площею 6.3253 га перебуває у комунальній власності й має цільове призначення «Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги».

Скріншот з кадастрової карти

Перед голосуванням начальниця служби у справах дітей Ольга Бібла пояснила, що саме мають побудувати.

«Малий груповий будинок – це є соціальний заклад, який передбачає наближення сімейний умов, це не зовсім сім’я і вже не інтернатний заклад, там може проживати десять дітей, які не можуть потрапити в сім’ї. Це можуть бути діти з особливими потребами, тобто з інвалідністю, діти, у яких є поведінкові розлади. Саме такі заклади створюються в Україні для того, щоб соціалізовувати дану категорію дітей», - сказала Ольга Бібла.

На питання щодо фінансування вона відповіла, що зараз мова йде лише про погодження будівництва, що дасть змогу визначити потребу в наданні субвенції з державного бюджету на будівництво даного закладу.

«Відбувається реформування інтернатної системи до 2026 року. Заклади нашої області, такі як Бердичівський, Новоград-Волинський інтернати Житомирський обласний будинок дитини, Новоград-Волинський будинок дитини – до кінця цього року це стануть спеціалізовані заклади і наші діти не зможуть в них перебувати, їх потрібно влаштовувати до сімейних форм, або до наближених форм», - пояснила начальниця міської служби у справах дітей.

Ольга Бібла також повідомила, що під будівництво розглядали кілька земельних ділянок, але обрали саме територію лікарні №1, бо її цільове призначення відповідає містобудівним вимогам. А мер уточнив, що держава пропонує типовий проєкт для подібних закладів і фінансує їх будівництво.

За даний проєкт рішення проголосували 29 депутатів з 31 присутнього на сесії (всього в міській раді 42 депутати).

Також на сесії депутати погодили виділення з міського бюджету 49 тис. 900 грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації по цьому об’єкту.

Як повідомляв Житомир.info, 16 липня мер Житомира підписав розпорядження про скликання позачергової сесії міської ради на 21 липня. У порядку денному було шість питань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада діти-сироти будівництво земля Бібла  
Матеріали по темі