Політика

​У Житомирі пройшла акція на підтримку народу Білорусі

27 серпня 2020, 12:37

Ввечері 26 серпня кілька десятків житомирян доєдналися до міжнародної акції #BelarusWatch на підтримку білоруського народу. Розпочали мітинг о 20:00 на Соборній площі, далі учасники акції рушили до будівлі обласної державної адміністрації, яку підсвітили у колір біло-червоно-білого прапора з гербом.

Учасники мітингу прийшли у червого-білому одязі та принесли з собою символіку, плакати з написами «Жыве Беларусь», «Бацька геть», «Настав час позбутися тарганів».


«Тут зібралися усі небайдужі до ситуації, яка зараз відбувається в Білорусі. Про Білорусь зараз і про боротьбу в Білорусі дуже мало відомо, тому що ЗМІ замовчують ті масштаби революційних дій, які там відбуваються. Ми як Житомирщина, зокрема, як місто Житомир, є граничним регіоном з Білоруссю і у нас дуже багато знайомих, друзів, які там проживають. І з їхніх слів, ця революція дуже кривава зараз. Тому хочеться їх підтримати, хочеться, щоб вони знали, що є завжди люди, які готові будуть прийти на допомогу і не залишать цих людей в біді», - розповідає співорганізатор акції Максим Вікарчук.

Під час мітингу усі охочі могли висловити власну позицію.

«Справа в тому, що білоруси просто не змогли встояти в свій час, коли 26 років тому піддалися на популізм і проголосували за крикуна Лукашенка, демократичним шляхом, до речі. Вибори на той час були вільні. Лукашенко - це один із депутатів, який в свій час проголосував проти проголошення незалежності Білорусі. І ось він, розпочавши з того часу, не допускає вільних виборів і те, що відбувалося цієї весни, починаючи з травня, це десятки тисяч людей виходили на площі міст та сіл Білорусі і люди цілком заслужили свого ідеалу, щоб врешті диктатора викинули, але диктатор він ніякий не батько. Наша підтримка, я думаю, дуже важлива, тому що їм потрібна кожен голос, який віддається за них, підбадьорює їх та надихає. Головне, щоб їм вистояти мирним шляхом. Лукашенка геть!»,- зазначає учасник акції В'ячеслав.

Загалом акція тривала понад годину. Під кінець акції її учасники запалили білі та червоні фаєри на знак підтримки протестів у Білорусі.

Чи вплинуть загальнонаціональні страйки в Білорусі на поставку нових тролейбусів у Житомир, дивіться у відеосюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: акція Білорусь підтримка протест  
Матеріали по темі