Політика

Депутатам заборонили брати близьких родичів на роботу помічниками консультантами

17 вересня 2020, 16:43

Верховна рада 17 вересня 2020 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб».

Про це інформує пресслужба парламенту.

«Законом врегульовано питання, пов’язані з обмеженням спільної роботи близьких осіб на посадах помічників-консультантів депутатів усіх рівнів. Законом встановлено, що народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам», - йдеться у повідомленні.

Законом встановлено не поширювати встановлене чинним законом виключення із заборони підпорядкування близьких осіб у зв’язку із набуттям одним з них статусу виборної особи на випадки прийняття близької особи на роботу помічником-консультантом народного депутата, внаслідок чого прийняття народним депутатом близької особи на посаду свого помічника-консультанта буде заборонено.

Відповідні зміни внесено до п. 2 абз. 3 ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції».

Прийнятим Законом поширюється обмеження, передбачені статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції», на помічників-консультантів народних депутатів України, депутатів місцевих рад, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим шляхом внесення відповідних приписів у спеціальні закони, що регламентують статус депутатів.

За законопроєкт, поданий депутатками від «Європейської Солідарності» Вікторією Сюмар, Іриною Фріз та Іриною Геращенко, проголосували 252 народні депутати.

Як повідомляв Житомир.info, в минулому скликанні Верховної ради у народного депутата від Чуднівського округу №67 Віктора Развадовського в 2015 році помічником-консультантом за строковим трудовим договором на постійній основі була донька Маргарита. У депутата Житомирської міської ради від Блоку Петра Порошенка Лариси Жигадло помічницею теж була її донька – працівниця департаменту міськради.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР помічник депутат закон  
Матеріали по темі