Суспільство

Уряд переніс робочі дні у 2021 році: на Різдво, День Незалежності і Покрову буде по чотири вихідних

1 October 2020, 17:08

У період святкування Різдва Христового в 2021 році українці матимуть мініканікули – чотири вихідні поспіль. Чотириденні вихідні очікують українців і на День Незалежності у наступному році. Подовжений вікенд буде і з нагоди Дня захисника України, що святкується у жовтні. Щоправда, додаткові вихідні доведеться відпрацювати по суботах.

Розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2021 році» Кабмін прийняв 30 вересня 2020 року.

«…Для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2021 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня;
понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;
п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня», – йдеться у розпорядження.

Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Національний банк України.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зазначає, що таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів та завчасному плануванню працівниками свого відпочинку і дозвілля, а також створить сприятливі умови для святкування у 2021 році 7 січня — Різдва Христового, 24 серпня — Дня незалежності України та 14 жовтня — Дня захисника України.

Також це не призведе до зменшення тривалості робочого часу впродовж року і не спричинить змін щодо фонду заробітної плати, обсягів виробництва та надходжень до бюджету.

Отже, з нагоди Різдва українці відпочиватимуть 7, 8, 9, 10 січня. Відпрацювання (за 8 січня, п’ятницю) – субота 16 січня.

На День Незалежності вихідними будуть 21, 22, 23, 24 серпня. Відпрацювання (за 23 серпня, понеділок) – субота 28 серпня.

З нагоди Дня захисника України (у цей же день відзначається День українського козацтва і свято Покрови Пресвятої Богородиці) відпочиватимемо 14, 15, 16, 17 жовтня. Відпрацювання (за 15 жовтня, п’ятниця) – субота 23 жовтня.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році в період святкування Різдва Христового українці мали мініканікули – чотири вихідні поспіль: 4, 5, 6, 7 січня. Щоправда, додатковий різдвяний вихідний довелося відпрацьовувати (11 січня).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вихідний КМУ Кабмін розпорядження перенесення відпрацювання  
Матеріали по темі