Місто

​У Житомирі показали першу партію нових «швидких», які придбали для області за кошти НСЗУ

21 жовтня 2020, 16:56

Для Житомирської області купили 10 «швидких» за кошти Національної служби здоров’я України, виділені на заходи з запобігання пандемії COVID-19. Реанімобілі класу В, вартість одного - 1 млн 960 тис. грн. Сьогодні, 21 жовтня, презентували першу партію автомобілів для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«П’ять перших автомобілів ми вже отримали, зараз автомобілі проходять реєстрацію, страхування, постановку на облік і після цього вони поїдуть. Як казав Віталій Іванович (ред. голова Житомирської ОДА), один автомобіль поїде на Овруч, один на Радомишль, один на Житомирський район і дві на Житомир. Буде поставка ще п’ять автомобілів до кінця листопада і ми будемо дивитись, де нагальна потреба в авто», - розповідає в. о. директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Мошківська.


За словами Світлани Мошківської, старий автопарк центру практично зношений.

«70% наших автомобілів потребують заміни термінової. Ви бачите наші Газелі, УАЗи, так як немає нічого іншого, мусять їздити вони. Ми плануємо оновити наскільки може центр своїми силами. Також Міністерство охорони здоров'я анонсує нам передачу швидких до кінця року, тому що це вимога часу та сьогодення і COVID вніс свої корективи і пришвидшив ці питання, тому що хворі важкі потребують госпіталізації саме таким автомобілями клас В, реанімобілями», - додала Світлана Мошківська.

«Це дефібрилятор, який призначений для реанімації хворих, ось пульсоксиметр, це відсмоктувач, набір шин при переломах, набір при травмуванні хребта, тут електрокардіограф, апарат для штучної вентиляції легень. Старі машини нічим не були оснащені, були тільки ношами оснащені, апаратами для штучної вентиляції машини, шини і на цьому все», - показує головний фельдшер Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Марія Лукаш.

Як повідомила в. о. директора Світлана Мошківська, за останню добу до центру надійшло 95 викликів з підозрою на COVID-19, по приїзду бригади 66 людей було госпіталізовано. Переважна більшість викликів надходить з Житомира та великих районних центрів.

Нагадаємо, 5 жовтня КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської облради уклав договір з ТОВ «Автоспецпром» на поставку 10 спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної медичної допомоги.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2019 «Центр екстреної медичної допомоги» Житомирської обласної ради отримав чотири сучасні автомобілі швидкої допомоги.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Швидка автомобілі НСЗУ  
Матеріали по темі