Місто

У Житомирі облаштують 185 додаткових ліжок для хворих на COVID-19, лікарню №2 перепрофільовувати не будуть

2 листопада 2020, 19:47

За минулу добу, 1 листопада, у Житомирі зареєстрували 54 нових лабораторно підтверджених випадки коронавірусної хвороби. До міських лікарень кожного дня привозять нових пацієнтів.

В обідню пору 2 листопада біля інфекційного відділення лікарні № 1 кілька людей у черзі. Наталія разом із чоловіком, у якого підтвердили коронавірус, приїхали на «швидкій» і чекають на прийом лікаря.

«Ми 4 години чекали «швидку» вдома, хотіли викликати «швидку» ще вчора, нам сказали: без електронного направлення до вас ніхто на виклик не поїде. Лікар сказав, що не може дати направлення, бо сьогодні неділя. Людина повинна вмирати, 39 температура, і нічого не можна добитися. Сьогодні ми чекали «швидку» 4 години і тут чекаємо. У нас двостороння пневмонія, 30 відсотків уражених легень. І ми сидимо. Все зробили за свій кошт – тест, МРТ. Тисячу коштує аналіз на COVID-19, тисячу триста МРТ, всі ліки…», – розповіла Наталія Юхимчук.


Фельдшери швидкої допомоги зазначають: пацієнтів багато, різного ступеня тяжкості.

«Багато-багато, ви ж бачите статистику. Важкі хворі, тиждень хворіють, 10 днів з низькою сатурацією. У віці 60-70 років, з додатковою патологією. По можливості, чекаємо, якщо пацієнт може чекати, залишаємо, бо 10-15 людей нас чекають. Чим швидше працюють тут, тим швидше працюємо ми. Є люди, яких не можна висадити без медичної допомоги, потрібно чекати», – сказав фельдшер швидкої допомоги Василь Кравченко.

Під час брифінгу 2 листопада міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що у місті збільшать кількість ліжко-місць для хворих на коронавірус. Зокрема, у лікарні №1 планують додати 25 ліжко-місць, у лікарні № 2 – 80 місць та ще 80 перепрофілюють у дитячій міській лікарні. Він також зауважив, що лікарню №2 не закриватимуть тільки під пацієнтів з COVID-19.

«Вже почався монтаж системи для кисню у лікарні №2, це завдяки співпраці з німецької компанією. Ставиться великий кріоциліндр на 7 тонн кисню, який буде зберігатися у рідкому стані. Це дозволить забезпечити лікарню великим запасом кисню, бо з киснем можуть бути перебої. Ми маємо приймати хворих з іншими захворюваннями і не можемо повністю закрити лікарні. Ми запропонували вихід з цієї ситуації так: щоб ту кількість ліжок, яка потрібна від нашої лікарні №2, вона, лікарня, надала і так, щоб зберігати спеціалістів та можливість надавати медичну допомогу клієнтам, які будуть поступати у лікарні», – повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Якщо буде необхідність, у місті розгортатимуть також додаткові мобільні госпіталі.

«В МЧС (управління ДСНС в області – ред.) є мобільний госпіталь на 200 ліжок, і вони готові до його розгортання. Але мобільний госпіталь це не обов'язково госпіталь, який розгортає МЧС (ДСНС), ми ще підготували кілька приміщень, в тому числі великі зали та спортзали. У разі необхідності, на базі цих приміщень ми можемо розгортати такі мобільні госпіталі», – пояснив Сергій Сухомлин.

опри те, що «червона» зона передбачає закриття магазинів, місто звертатиметься до міністерств та головного санітарного лікаря, аби у Житомирі місцеві підприємці не зупиняли свою роботу. Міський голова зауважив: сьогодні вже зустрічався з представниками бізнесу.

«Вони згодні на те, щоб більш жорстко контролювати обмеження, але вони не згодні із закриттям. Зараз будемо спілкуватися із головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком, міністром, для того, щоб зробили для Житомира якісь послаблення в тому рішенні, які прийняв Кабмін. Бо деякі міста і підприємці нам правильно казали, що Васильків теж в «червоній» зоні, але магазини працюють, а в нас обмеження», – додав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, з 00:00 год. 2 листопада 2020 року почало діяти нове зонування, відповідно до якого до «червоної» зони потрапили 5 міст та 13 районів Житомирської області. Станом на ранок 2 листопада медичні заклади області, призначені для лікування хворих на COVID-19, заповнені на 81%, загалом стаціонарне лікування отримують 744 пацієнти, 137 з них перебувають на кисневій підтримці, семеро – на апаратах штучної вентиляції легень.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 09:00 год. 1 листопада 2020 року (за минулу добу – 31 жовтня) у Житомирській області була зареєстрована рекордна кількість нових випадків коронавірусу – 707 та зафіксовано 8 летальних випадків. Цього ж дня голова Житомирської ОДА скликав термінову нараду щодо загострення ситуації у боротьбі з COVID-19. Зокрема, влада розглядає можливість перепрофілювання для прийому хворих з підозрою на коронавірусну хворобу легкоатлетичного манежу та комунального готелю у Житомирі, ФОК у Коростені та ДЮСШ у Малині.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 лікарня  
Матеріали по темі