Здоров'я

В Житомирі через великий наплив пацієнтів сімейні лікарі будуть працювати у вихідні

13 November 2020, 11:46

В Житомирі поліклініки та амбулаторії сімейних лікарів лікарі будуть працювати у вихідні дні.

Про це 13 листопада в коментарі Житомир.info сказала заступниця мера Марія Місюрова.

«У зв’язку з великим навантаженням на сімейних лікарів і великою кількістю звернень до поліклінік і амбулаторій вирішено працювати у вихідні та святкові дні, починаючи з 14 листопада, з 9:00 до 18:00. Обов’язково будуть чергувати лікарі, які зможуть оглянути і надати медичну допомогу. Якщо ваш сімейний лікар не чергує в цей час, то вас прийме інший лікар», - повідомила Марія Місюрова.

За її словами, якщо раніше за один прийом у сімейного лікаря було до 20 людей, то зараз 50-70, тому лікарі не завжди можуть відразу відповідати на дзвінки пацієнтів, які хочуть отримати консультацію телефоном.

«Коли сімейний лікар оглядає людину, то він фізично не може взяти слухавку. Є лікарі, які потім передзвонюють, але пацієнт хоче мати контакт зі своїм лікарем, то бажано дізнаватися години прийому і дзвонити в інший час. Якщо неможливо додзвонитися – є телефон контакт-центру ЦПМСД, там скажуть як діяти. Якщо потрібно оглянути пацієнта, зробити рентгенологічне обстеження – в такому випадку треба звертатися в амбулаторію, для цього ми хочемо пролонгувати час на вихідні. Також на вихідні можна буде здавати ІФА-тести та робити забір на ПЛР», - розповіла заступниця мера.

Вона також закликала пацієнтів, які підозрюють у себе коронавірус, не займатися самолікуванням і ні в якому разі не приймати антибіотики.

«Зараз є неконтрольований прийом антибактеріальних препаратів без призначення лікаря. Це велика загроза в подальшому лікуванні, тому що приймають навіть антибіотики резерву (лікарські засоби «останньої надії», які використовують тільки в найтяжчих випадках, коли всі інші можливості вичерпані - ред.), а потім вже організм нечутливий до інших препаратів. COVID-19 – це вірусна інфекція, при легкому та середньому перебігу хвороби потрібне тільки симптоматичне лікування, жарознижувальні препарати та режим, прописаний лікарем. Якщо є ускладнення у вигляді задишки, поганого самопочуття – треба звертатися до лікаря, при можливості поміряти сатурацію (рівень кисню в крові) пульсоксиметром. Якщо легкий чи середній перебіг хвороби, то треба знаходитися на амбулаторному лікуванні, бо госпіталізація в лікарню – це теж загроза внутрішньо лікарняної інфекції», - наголосила Марія Місюрова.

Заступниця мера наголосила, що згідно наказів МОЗ лікарняний лист сімейний лікар може видавати дистанційно, не потрібно йти в поліклініку чи амбулаторію.

Нагадаємо, станом на 09:00 год. 13 листопада в Житомирській області лабораторно підтверджено 21138 випадків коронавірусної хвороби, за минулу добу COVID-19 виявили у 549 осіб, зафіксовано 10 летальних випадків.

Як повідомляв Житомир.info, з 9 листопада 2020 року всім міста та райони Житомирської області – в «червоній» зоні. 11 листопада Уряд запровадив «карантин вихідного дня», який діятиме з 14 до 30 листопада 2020 року. Зокрема, в суботу та неділю будуть працювати аптеки, фінансові та медичні установи, пошта, АЗС і СТО, також дозволена торгівля продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарським засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лікар Місюрова амбулаторія коронавірус  
Матеріали по темі