Влада

В Україні на три тижні вводять «карантин вихідного дня», який почне діяти з 14 листопада

11 листопада 2020, 16:26

В Україні в найближчі вихідні почне діяти «карантин вихідного дня», який передбачає дозвіл на роботу лише продуктових магазинів, аптек, фінансових та медичних установ, пошти, АЗС та СТО.

Про це говорили на засіданні Кабінету міністрів 11 листопада.

«Економіка України не витримає повного локдауну, саме тому Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого «карантину вихідного дня». Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній, культурній сферах», - сказав Денис Шмигаль.

Він наголосив, що Уряд готовий підставити плече, щоб підтримати підприємців під час посиленого карантину вихідного дня, та запевнив, що в повній мірі будуть відновлені та розширені наступні програми підтримки:

компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм виробництва;

виплати на дітей для родин фізичних осіб підприємців;

разом із Торгово-промисловою палатою опрацьовуємо спрощений механізм реалізації форс-мажорних обставин;

продовжує працювати програма доступних кредитів «5-7-9», яка дозволяє отримати кредитні канікули для бізнесу.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засідання доповів про зміни до здаваної постанови КМУ, які стосуються «карантину вихідного дня».

«В нас COVID розвивається ураганними темпами, я не перебільшую, а говорю так, як воно є, в нас заповнюються ліжка просто в геометричній прогресії. Для нас лікарів найкращий спосіб – це застосування повного локдауну не менше ніж на три тижні. Але спираючись на розрахунки, які були від Міністерства економіки, від Міністерства фінансів, ми не в змозі витримати повний локдаун», - сказав Степанов.

Міністр повідомив про зміни до урядової постанови №641, зокрема – відмовитися від адаптивного карантину та перейти на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які встановлені для «помаранчевого» рівня.

Також Максим Степанов пояснив, як в постанові буде прописаний «карантин вихідного дня», який буде діяти з 00 годин суботи до 00 годин понеділка.

Зокрема, у вихідні дні додатково до обмежень, передбачених у будні дні, буде заборонено:

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), можлива лише виключно торгівля на винос;

приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарським засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами.

Дозволена діяльність:

закладів, які провадять діяльність з надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації і перевезення валютних цінностей;

операторів поштового зв’язку:

медичної та ветеринарної практики;

автозаправних комплексів без зон харчування;

з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

В ці дні також не будуть працювати заклади культури, спортзали та фітнес-центри і басейни.

«Постановою пропонується запровадження окремого часу для пріоритетного обслуговування (з 10:00 до 12:00 години) громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і закладах сфери обслуговування населення, оскільки найбільша група осіб, що хворіє та має тяжкий перебіг захворювання, потрапляє саме у вікову групу 60+», - повідомив керівник МОЗ Максим Степанов.

Прем’єр-міністр повідомив, що «карантин вихідного дня» почне діяти вже в найближчі вихідні – 14-15 листопада і буде діяти мінімум до 30 листопада, тобто три тижні «карантинних» вихідних поспіль.

Під час обговорення нових обмежень, глава Уряду зауважив, що головне завдання – зменшити потоки людей в транспорті, зменшити соціальні контакти під час вихідних, щоб зупинити зростання коронавірусу

«Якщо нічого не робити, то вже 10-15 грудня медична система не буде мати змогу приймати жодну людину, місць у лікарнях не буде навіть у коридорах», - наголосив Денис Шмигаль.

За «карантин вихідного дня» проголосували всі присутні на засідання члени Кабміну крім міністра культури Олександра Ткаченка, який «утримався».

Нагадаємо, 9 листопада близько тисячі підприємців влаштували мітинг на майдані Корольова у Житомирі: вимагали не закривати малий бізнес під час карантину на території області та скасувати введення касових апаратів для ФОПів. 11 листопада на майдані власники та співробітники житомирських ресторанів, кафе та барів протестували проти обмеження роботи закладів громадського харчування під час карантину.

Як повідомляв Житомир.info, з 9 листопада 2020 року почали діяти нові обмеження щодо карантинних зон в Житомирській області, де всі міста та райони – в «червоній» зоні, але в Житомирі, Бердичеві, Коростені, Малині та Новограді-Волинському не забороняють роботу магазинів та закладів громадського харчування. Цього ж дня на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов озвучив пропозицію щодо запровадження в Україні «карантин вихідного дня»: в суботу і неділю працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки та АЗС.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ карантин Шмигаль Степанов коронавірус  
Матеріали по темі