Здоров'я

В Україні з 21 листопада почнуть штрафувати громадян за відсутність маски у транспорті чи громадських спорудах

20 November 2020, 12:04

Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» 20 листопада оприлюднений в газеті «Голос України» і з 21 листопада 2020 року набуває чинності.

Законом статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Тобто, штраф для громадян за відсутність маски становитиме від 170 до 255 гривень.

Міністр юстиції Денис Малюська пояснював, що штраф накладатиме поліцейський або представник Держпродспоживслужби одразу на місці, коли помітить громадянина, який не має маски у приміщенні або у громадському транспорті. Такі штрафи не застосовуватимуться до неповнолітніх, яким немає 18 років, або до тих, хто не носить маску на вулиці.

Якими оголошеннями житомирські заклади просять людей носити маски дивіться у фоторепортажі від 21 жовтня 2020 року

Нагадаємо, на пленарному засіданні 6 листопада 2020 року Верховна рада прийняла закон про штраф для громадян за відсутність масок: всі шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області голосували «за», жодного голосу за зміни до КУпАП не дала лише фракція «Опозиційна платформа – За життя».

До цього ст.44-3 КУпАП (Порушення правил щодо карантину людей) передбачала штрафи для громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 тис. грн) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 тис. грн), але в Житомирській області у більшості випадків суди не карали порушників – закривали справи за малозначущістю чи обмежувалися усним зауваженням, лише в кількох випадках порушників оштрафували.

Як повідомляв Житомир.info, на пленарному засіданні 3 листопада 2020 року прийнято за основу проєкт закону, який передбачає штрафи в розмірі від 3 тис. 400 грн до 5 тис. 100 грн для підприємств, установ, організацій, громадян - суб’єктів господарської діяльності за допуск в громадські будинки, споруди, громадський транспорт людей без вдягнутих засобів індивідуального захисту. Станом на 20 листопада законопроєкт в другому читанні та в цілому не прийнято.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: маска карантин штраф КУпАП коронавірус  
Матеріали по темі