Місто

У житомирському ТТУ показали транспорт, який планують списати, та розповіли, коли прибуде остання партія нових тролейбусів

21 December 2020, 16:28

КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» планує списати 20 тролейбусів та два трамваї, які були в експлуатації кілька десятків років. Найстаріший тролейбус – 1984 року випуску, найновіший – 1990 року. Запчастини, які можуть знадобитися для ремонту іншого транспорту – знімають, а все інше віддають на металобрухт.

«Є тролейбуси, які тут довше стоять. З них вже познімали все, що можна було, які запчастини ми можемо використати з них – всі зняті. Є тролейбуси, які ми минулого року поставили на списання, тому що вони теж прийшли до такого часу, що їх відновлювати це дорожче, ніж купувати нові. Тим паче, що є проблема із запчастинами, такі моделі тролейбусів не випускаються», – розповів директор Житомирського ТТУ Андрій Нечуйвітер.

На металобрухт планують віддати два трамваї 1984-го року. Якщо говорити про кількість, то сьогодні місто забезпечене цим видом транспорту.

«В принципі у нас немає проблем з трамваєм. У нас на випуску 12 одиниць, 18 одиниць експлуатується, в робочому стані», – додає Андрій Нечуйвітер.


Також після списання старого транспорту на підприємстві звільнять місце для нових тролейбусів.

До кінця цього року Житомир мав отримати 50 білоруських тролейбусів. Сьогодні на підприємстві є 34 одиниці нового транспорту, до кінця року мають отримати ще 4, а останню партію передадуть наступного року.

«Ми зараз отримали з передостанньої партії сім штук. До кінця тижня ще три, і до кінця року ще один, тому що ми їх отримуємо по 11 одиниць. Білоруси нам написали лист, що у зв’язку з тим, що пандемія, у зв’язку з різними ситуаціями, вони не вкладаються в термін. Згідно з контрактом, а там він досить жорстко виписаний, є штрафні санкції. Поки йдуть перемовини по терміну поставки, чи будуть вони застосовувати, чи не будуть, бо тут теж є варіанти, як будуть на це дивитися постачальники – і будемо ми. На сьогодні ми отримали уже 34 одиниці, але 7 штук у нас стоїть, ми їх повинні прийняти. Під час техогляду представник заводу повинен бути, і тоді ми викликаємо комісію з Києва, з інституту. Вони проводять огляд, і ми отримуємо технічні паспорти на ці одиниці. Тоді вони зможуть виїхати на вулиці», – каже директор Житомирського ТТУ Андрій Нечуйвітер.

До кінця цього року 11 тролейбусів з передостанньої партії обіцяють випусти на маршрути у різні мікрорайони міста.

Нагадаємо, проєкт рішення виконавчого комітету «Про списання основних фондiв КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради» 4 грудня оприлюднили на сайті мерії.

Як повідомляв Житомир.info, 14 червня 2019 року Житомир підписав грантову угоду з ЄБРР по кредиту у 10 млн євро на 50 нових тролейбусів. Тендер на закупівлю 49 одиниць електротранспорту для Житомирського ТТУ був оголошений 9 квітня 2019 року. 3 жовтня 2019 року в рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі тодішній в.о. директора комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Максим Манухін та представник ВАТ «Управляюча компанія холдингу «Белкомунмаш» Дмитро Парков підписали договір щодо закупівлі 49 нових тролейбусів.

19 червня 2020 року до Житомира прибули два перші білоруські тролейбуси (загалом перша партія – це 5 одиниць транспорту). 6 серпня до Житомира привезли два нові тролейбуси з Білорусі з другої партії закуплених.

10 вересня до КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» прибули 11 тролейбусів. Перед випуском на маршрути їх освятили.

18 серпня Житомир.info дізнавався, чи вплинуть загальнонаціональні страйки в Білорусі на поставку нових тролейбусів до Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус ТТУ білоруські тролейбуси Білорусь  
Матеріали по темі