Влада

Замість військкоматів тепер будуть центри комплектування та соціальної підтримки, а штрафи для призовників збільшили

30 March 2021, 17:22

Верховна рада 30 березня 2021 року внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

«Законом передбачено створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, запровадження нового виду військової служби - військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Законом внесено відповідні зміни до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу Української РСР, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Кримінально-виконавчого кодексу, а також до понад 30 законів України», - йдеться у повідомленні.

За проєкт закону №3553, який був поданий президентом Володимиром Зеленським і зареєстрований у Верховній раді 28 травня 2020 року, проголосували 256 народних депутатів.

Зазначимо, що прийнятий законопроєкт, зокрема, передбачає внесення зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо збільшення штрафів для військовозобов’язаних та призовників. Статті 210, 210-1 і 211 КУпАП виклали в такій редакції:

Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку –

тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (було від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період –

тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (було від десяти до п'ятнадцяти).

Стаття 210- 1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (було на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти до ста).

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (було на громадян від тридцяти до ста, на посадових осіб від ста до трьохсот).

Стаття 211. Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності

Зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов'язаними і резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), яке спричинило їх втрату,–

тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (було від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період –

тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (було від трьох до семи).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв Житомир.info, розпорядженням від 24 березня 2021 року Кабінет міністрів затвердив чисельність громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення призову у квітні-червні 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР закон військкомат штраф призов мобілізація  
Матеріали по темі