Влада

НСЗУ відмовила житомирському будинку дитини у підписанні договорів, в облраді обіцяють розібратися у проблемах закладу

16 April 2021, 17:55

«Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків» не увійшов до переліку закладів, які фінансуються за кошти Національної служби здоров’я України. Тому у фінансовому плані комунальне некомерційне підприємство нині переживає складний період.

Як повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради, 16 квітня з робочим заклад відвідав заступник голови облради Володимир Ширма.

У ході візиту він ознайомився із матеріально-технічною базою та проблемними питаннями закладу.

«Будинок дитини наразі складно переживає процес трансформації в комунальне некомерційне підприємство. Наразі існує заборгованість із виплати заробітної плати, яка утворилась через те, що підприємство не увійшло до переліку закладів, які фінансуються за кошти Національної служби здоров’я України», – йдеться у повідомленні.

Зокрема вчора, 15 квітня, НСЗУ відмовила у підписанні договорів за чотирма пакетами: стаціонарна паліативна допомога дорослим та дітям; медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя; медична реабілітація для дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи; медична реабілітація для дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату.

За словами директорки закладу Світлани Урсуленко, у 2020 році ними було проведено цілеспрямовану підготовку до співпраці з Національною службою здоров’я України, а саме повністю оновлено, відповідно до сучасних вимог НСЗУ, матеріально-технічну базу, заклад зареєстровано в системі t-Helth, закуплено необхідну комп’ютерну техніку, придбано програмне забезпечення «Doctor Eleks».

Також зазначено, що минулого року, було сформовано свою мультидисциплінарну команду фахівців. У складі команди: лікар фізичної реабілітаційної медицини, дитячі лікарі-неврологи, лікар-педіатр, лікар з лікувальної фізкультури, дитячий лікар ортопед-травматолог, медичний психолог, психологи, практичні психологи, логопеди, фахівці з фізичної реабілітації, інструктори з лікувальної фізкультури, масажисти та інші.

Директорка центру наголошує: «якщо такі заклади будуть скорочувати, кількість дітей з інвалідністю може тільки зростати».

Упродовж останніх років в Україні інвалідність щороку отримують 17000 дітей, в області – 431 дитина. Наразі у Житомирській області проживає майже 6 тисяч дітей з інвалідністю, з яких 40% – у сільській місцевості, і такі центри реабілітації їм просто недоступні. Тому профілактика інвалідності серед дітей раннього віку досить актуальна.

Заступник голови обласної ради наголосив, що проблематику Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, ретельно розглянуть усім депутатським корпусом.

«Це унікальний заклад з потужною матеріально-технічною базою, який дійсно надає допомогу, курси реабілітації діткам, а найголовніше – попереджує інвалідність. Депутати обласної ради мають вивчити ситуацію, яка склалася, внести пропозиції, але втрачати такий центр Житомирщина не має права», – зазначив Володимир Ширма.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 2020 року жінки, які проживають у Житомирі, залишили в місцевих пологових будинках п’ятеро своїх новонароджених дітей. Щоправда, одна сім’я згодом передумала і таки забрала немовля.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: будинок дитини Ширма облрада Урсуленко  
Матеріали по темі