Місто

Синоптики прогнозують житомирянам спеку в другій половині літа

7 червня 2021, 18:03

Після прохолодної та рекордно дощової весни, літо буде намагатися привести погоду до ладу. Температура повітря на Житомирщині вночі сягатиме від 12 до 14 градусів, вдень - від 23 до 25, а дощі будуть переважно в другій половині дня.

«Температура вже підвищується з перших днів сезону, і зараз вона досягла звичних для сезону значень. Така ж тенденція залишиться протягом наступного тижня. Вночі - це близько 12-14 градусів, а вдень, в різні дати, 23-25 градусів. Щодо опадів, то вони почастішають, і це теж норма. Але опади будуть випадати зазвичай в другій половині дня, коли розвивається потужна купчасто дощова хмарність і збільшується ймовірність так званих небезпечних конвективних явищ - гроз, граду та шквалів. Це таке короткочасне посилення вітру під час грози до 15-20 м/с. Щодо опадів то вони будуть відмічатися хаотично по території області, і за інтенсивністю будуть різнитися від неістотних до щедрих та рясних. Грози будуть мати масовий характер, такі явища, як град і шквали зазвичай відмічаються на обмежених частинах території, тому будуть спостерігатися лише в окремих районах області. Серйозних погодних негараздів ми не очікуємо, все буде в межах норми, і кількість опадів, і температура повітря», - зазначає завідувачка сектору метеопрогнозів Житомирського обласного центру з гідрометеорології Іраїда Єліневська.

Загалом синоптики стверджують, що до середини літа посуха буде чергуватися із опадами.

«До середини літа будуть сухі періоди чергуватися з дощами та небезпечними конвективними явищами. А друга половина літа зазвичай - атмосферні процеси затихають, буде ще доволі тепло, але конвективні явища і опади будуть їх кількість зменшувати, і ці процеси будуть йти на спад», -каже Іраїда Єліневська.

Синоптики нагадують, що з кожним роком стає все тепліше.

«Починаючи з 21 століття кожного року температурні показники регулярно збільшуються. І за прогнозами кліматологів, цей рік не стане виключенням, попри те, що весна в нас була холодною, але загалом середня температура року очікується на один градус вище.Поки що рекордсменом є минулий рік, він дійсно був на градус вище. Це літо може стати найспекотнішим, бо ця тенденція зберігається, як я вже й сказала, що2019 рік є рекордсменом, тому є всі підстави вважати, що і цей рік може перевищити попередній», —зазначає Іраїда Єліневська.

Водночас синоптики попереджають, що прогнози можуть змінитися.

Як повідомляв Житомир.info, синоптики прогнозують житомирянам спекотну та дощову погоду протягом робочого тижня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: погода синоптики літо  
Матеріали по темі