Місто

​Куди в Житомирі потрапляють діти, яких вилучили з неблагополучної сім'ї

15 June 2021, 15:02

З 2017 року в Україні триває реформа Деінституалізації (Реформа ДІ): інтернатні заклади, в яких перебували діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування реорганізовують, а для дітей шукають сімейні форми виховання. Поки триває реорганізація, діти, яких вилучають з неблагополучної сім'ї, одразу потрапляють в дитяче відділення лікарні, де можуть побути 10 днів, а далі все залежить від ситуації, яка склалася в сім'ї. І не так багато форм, куди можна влаштувати таких дітей.

Про це 11 червня під час зустрічі з журналістами у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства розповіла Житомир.info Людмила Волинець, експертка у сфері захисту прав дитини.

“На всіх рівнях кажуть, що дітей не рекомендується відправляти в будинки дитини. Для мене це велике питання, чи не стане так, що бажання мати реформу дещо випередить інтереси дітей з точки зору мати догляд і мати захист. Коли дитину вилучають від мами через небезпеку, не так багато форм, куди можна влаштувати дитину, хоча б на той період поки буде надано статус. Мені здається, що сьогодні у Житомирі та Житомирській області ця система дещо розбалансована: вилучили дитину, а куди вона потрапить? В будинки дитини не можна буде, то куди? І це залишається питанням. Взагалі Житомирська область зараз живе в досить цікавому експериментальному полі, інше питання, чи завжди це відповідає інтересам конкретної дитини”, – вважає Людмила Волинець.

Який шлях у Житомирі проходить дитина, яку вилучили з сім'ї, у коментарі Житомир.info розповіла начальниця служби у справах дітей Житомирської міської ради Ольга Бібла.

“Коли відбувається вилучення дитини з неблагополучної сім'ї дитина влаштовується до лікувального закладу, де її обстежують безпосередньо з'ясовуючи стан дитини, чи він є задовільним чи ні, можливо, вона потребує медичної допомоги, а після того вже індивідуально в залежності від того, що за ситуація сталася. Якщо це неналежне виконання батьківських обов'язків і це повторно продовжується, сім'я перебуває на обліку, то цьому процесу буде передувати позбавлення батьківських прав батьків. Поки цей процес триває, то дитина перебуває в лікарні, а потім, якщо дитині три роки і більше, то вона направляється в реабілітаційний центр “Сонячний дім”, якщо дитинка до трьох років – в будинок дитини. Якщо є рішення і дитині надається відповідний статус, тоді вона може бути влаштована до сімейних форм виховання: усиновлення, або опіка. Можливий і такий варіант: поки діти у лікарні, знаходяться родичі чи знайомі цієї сім'ї, тоді таких діток влаштовують на тимчасове утримання в сім'ю цих людей”, – каже Ольга Бібла.

На сьогодні на обліку служби (правління) у справах дітей перебуває 350 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них майже 93% дітей влаштовано до сімейних форм виховання.

Як повідомляв Житомир.info, 10 червня 2021 року у Бердичеві поліцейські вилучили трьох малюків з родин, де матері зловживають алкоголем, а діти не мають одягу та їжі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: діти діти-сироти будинок дитини  
Матеріали по темі