Місто

Як житомиряни ставляться до контактних зоопарків. Опитування

2 липня 2021, 14:04

Зоозахисники говорять, що треба відмовитися від контактних зоопарків. Зокрема всеукраїнська громадська організація UAnimals в соціальних мережах постійно пояснює, чим умови в зоопарках не підходять тваринам, як це загрожує їх здоров’ю та чому це не розвага для дітей.

У березні 2020 року в Житомирі виконком ухвалив рішення про гуманне ставлення до тварин, яке передбачає заборону розміщення в межах Житомирської ОТГ пересувних звіринців та інших мобільних цирків з тваринами, зоопарків, виставок та проведення інших видовищних заходів з дикими тваринами.

У Парламенті є законопроєкт № 5406, в якому йдеться про заборону цирків з тваринами та контактних зоопарків з 2022 року.

Наразі в Житомирі працюють контакті зоопарки, ба навіть приїздять виставки зі свійськими та дикими тваринами. Крім цього, в рамках реконструкції в гідропарку хочуть створити контактний зоопарк.

2 липня журналісти Житомир.info поцікавилися у Житомирян, як вони ставляться до контактних зоопарків та чи потрібно їх заборонити?


«Добре, дуже добре, якщо не дозволяти дітям ображати тварин. Їх треба навчати, щоб вони вміли добре себе поводити з тваринами. Щоб вони знали, який вигляд мають, якого вони розміру, тому що більшість дітей бачить тварин лише по телевізору. Тому я за», – говорить Вікторія.

«Чудово ставлюсь. Просто наш ще маленький, щоб відвідувати, а так дитина була б рада. З приводу жорстокого поводження, я б не сказала. Кращі б їх не закривали, краще були б зоопарки, бо це дітям, добре для дітей, для їх розвитку», – каже Тетяна.

«Це допомагає дитині всесторонньо розвиватися. Любов до тварин вона завжди є позитивною, і завжди впливає позитивно на дитину. Якщо це зоопарк, в якому дбають за тваринами на високому рівні, то чому б і ні», – ділиться Ірина.

«Як і до всіх зоопарків, (ставлюся) не дуже добре. Бо вони (тварини) живуть у неволі, подивіться, зайдіть самі. Якщо людину посадити до такої клітки, чи буде їй добре? Хоча, як подивитися: якщо тварин рятують від браконьєрів, то, можливо, це краще для них», – сказав Сергій.

«Для дітей це позитивно. У кожного може бути власна думка, і у мене особиста думка. Звичайно, на волі їм краще, але є якийсь позитив і в зоопарку», – говорить Анфіса.

«Дивлячись який зоопарк: якщо там за тваринами доглядають, люди адекватно відносяться, не завдають шкоди, думаю, це нормально. Я закрила б, бо люди є різні, діти є різні, тому краще я б закривала. Я взагалі до зоопарків ставлюсь не дуже добре», – сказала Марина.

«Вважаю, що тварини мають жити на свободі, для них вільна територія – кращий спосіб життя. Якщо для них створені природні умови, то це може бути. Але, як наші деякі зоопарки, де їх не годують, не доглядають за ними, то я проти цього», – ділиться Оксана.

Нагадаємо, влітку 2018 року петиція житомирян про заборону пересувних цирків з тваринами за 3 дні набрала необхідну кількість голосів.

А в березні 2020 року виконком Житомирської міської ради ухвалив рішення, яке передбачає заборону пересувних цирків, звіринців, зоопарків та виставок з дикими тваринами в межах Житомирської міської об'єднаної територіальної громади.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зоопарк контактний зоопарк тварина  
Матеріали по темі