Місто

Водоканал пояснив, чому з кранів житомирян тече жовта вода

13 July 2021, 12:36

Наприкінці червня деякі житомиряни почали скаржитися, що з кранів тече брудна та смердюча вода.

Нижче – відповідні дописи у Facebook.

Комунальне підприємство «Житомирводоканал» 12 липня оприлюднило інформацію, що через високі температури в житомирських водосховищах підвищився рівень марганцю: унаслідок впливу високих температур у водосховищі Відсічному традиційно для літнього сезону підвищилася концентрація марганцю, каламутність і забарвленість води. Основними факторами, які впливають на зміни в якісному стані вод, є високий температурний фон повітря та води, сезонні гідробіологічні та гідрохімічні процеси.

«Ми провели щотижневий моніторинг якості води в наших водосховищах. На жаль, нам доводиться констатувати сезонне підвищення за окремими показниками, зокрема такими як вміст марганцю та пов'язаними із ним каламутності, забарвленості. Наші водоочисні споруди будувалися за часів, коли марганець взагалі не являв собою проблему. Вона загострилася в останні роки через аномальні температури, які тримаються посушливими літами, та замуленням водосховища. Ми не можемо боротися із кліматичними змінами та їх наслідками, проте водоканал робить все можливе, аби тримати ці показники у питній воді в межах норми: на етапі первинної обробки води ми збільшили дозування хлору, аби окислити марганець, і додаємо максимальні кількості коагулянту, аби його осадити. Прикро констатувати, що хоча нам вдається тримати показники у нормі, - органолептичні характеристики води погіршилися», - розповідає начальник контрольно-вимірювальної лабораторії КП «Житомирводоканал» Олена Слободенюк.

Наразі показник марганцю в резервуарах становить 0,372 мг/дм3 та 0,403 мг/дм3 при нормі 0,5 мг/дм3. Він є безпечним для здоров’я людини, але проблемою є забарвленість води у жовтий колір та пов’язані з цим побутові незручності, на кшталт прання білих речей.

Водоканал також нагадав, що зараз триває процес реконструкції очисних споруд води, а нова технологія очищення води, яка буде запроваджена після введення їх в експлуатацію, буде відповідати вимогам часу та дозволить реагувати на виклики, пов’язані з кліматичними змінами та надмірним шкідливим антропогенним навантаженням на водойми.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі з 1 січня 2021 року зріс тариф на водопостачання, а з весни на водоканалі обіцяли якіснішу воду в кранах. З травня 2021 року КП «Житомирводоканал» почало використовувати активоване вугілля для покращення якості води.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал вода літо спека  
Матеріали по темі