Місто

У Житомирі з 1 січня зросте тариф на водопостачання, а з весни обіцяють якіснішу воду в кранах

18 December 2020, 13:07

З січня тариф на водопостачання та водовідведення у Житомирі зросте на 4 грн за кубічний метр.

Про це 18 грудня під час брифінгу розповів директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

«Тариф змінюється на 15,9 %. На сьогодні наш тариф складає 25 грн 40 коп. з ПДВ за кубічний метр стоків та води. Він буде складати 29 грн 45 коп. за стоки й воду. Для абонентів, у яких є тільки централізоване водопостачання та водовідведення, зміни відбудуться таким чином: +17% на централізоване водопостачання та +15% на водовідведення. Новий тариф набере чинності з 1 січня 2020 року», – говорить директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.


На зростання тарифу впливають такі чинники як погашення кредиту Світового банку, заробітна плата з вирахуваннями, електроенергія, реагенти, амортизація та підкачка води. За словами директора КП «Житомирводоканал» Андрія Нікітіна, навесні 2021 року житомиряни відчують покращення якості води.

«Реагенти, хочу зупинитися на цьому, бо розумію, що будуть питання, як від збільшення тарифу зміниться якість послуг, якість води або екологічна ситуація. Якщо у попередні роки я завжди казав, що ми поки будуємося, нам необхідно підвищувати тариф в рамках кредиту Світового банку, щоб завтра було краще, то сьогодні ми можемо сказати, що у нас є певні результати. Певна частина збільшення відіграє свою роль, і ми маємо позитивний результат після реконструкції південного магістрального трубопроводу. Це стосується збільшення тиску та стабільної подачі води в райони промислової зони, нижньої Польової, Зарічани, Станишівка та певної частини центру міста. Також шляхом збільшення тарифу в частині реагентів в наступному році планується суттєво покращити якість води з крана. В реагентах є складова – активоване вугілля, – і навесні ми маємо завантажити наші фільтри цим активованим вугіллям. Це прибере негативний вплив річки Тетерів в сенсі смаку та запаху. Ми розраховуємо, що цей реагент покаже себе якнайкраще і споживачі відчують приємну, нормальну воду з крана» – розповідає Андрій Нікітін.

Найбільший відсоток у структурі тарифу посідає оплата праці та інвестиційна програма.

«Позитивна динаміка зберігається. Зменшується частка електричної енергії й збільшується фактор інвестиційної програми, яка складається з амортизації та кредиту Світового банку», – додав директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

Наостанок, директор КП «Житомирводоканал» зазначив, що у Житомирі тариф на водопостачання є найменшим в області.

Нагадаємо, 17 грудня на сесії міської ради директор житомирського водоканалу презентував депутатам план модернізації підприємства та пояснив, чому у 2022 році може зрости тариф.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці жовтня 2020 року під час представлення інвестиційної програми підприємства на 2021 рік директор житомирського водоканалу повідомив про реконструкцію водопровідної мережі «Хінчанка».

А у липні 2020 року на житомирському водоканалі показали будівництво очисних споруд каналізації та розповіли про плани щодо очисних споруд води.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал Нікітін тариф тариф на воду  
Матеріали по темі