Економіка

У бердичівському ПТУ аудитори виявили порушень майже на 4 млн грн: за бюджетні кошти готували кадри з інших областей, завищували посадові оклади

28 August 2021, 10:43

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Професійно-технічного училища № 4 м. Бердичева, під час якої виявили фінансових порушень, що призвели до втрат на суму понад 3,8 млн гривень.

Про це 27 серпня повідомила пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.

«Зокрема, училищем за рахунок коштів Житомирського обласного бюджету, виділених на підготовку фахівців та робітничих кадрів для задоволення потреб економіки регіону, проведено видатки на підготовку 81 фахівця та робітничих кадрів з інших регіонів України (які в подальшому не працевлаштовувалися в Житомирській області), без послідуючого відшкодування із бюджетів відповідних адміністративно-територіальних одиниць понесених витрат на суму понад 2,9 млн гривень», – йдеться у повідомлення.

Зазначено також, що училищем за рахунок коштів загального фонду покрито видатки на суму понад 286 тис. грн на утримання трьох додаткових штатних одиниць, які мали здійснюватись за рахунок коштів спеціального фонду.

Завищення посадових окладів працівникам училища призвело до зайвих виплат заробітної плати разом з нарахуваннями на суму понад 270 тис. гривень.

Крім того, аудиторами виявили низку інших порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на загальну суму майже 275 тис. гривень.

Інфографіка Держаудитслужби

За допущені фінансові порушення та порушення законодавства про закупівлі на трьох посадових осіб об’єкта контролю складено протоколи про адміністративне правопорушення, а за порушення бюджетного законодавства до училища застосовано фінансові санкції у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії аудитори повідомили Житомирську обласну прокуратуру та департамент освіти і науки Житомирської ОДА.

Матеріали ревізії передали до слідчого управління ГУНП в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2020 року управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області інформувало про фінансові втрати на суму 665 тис. грн, виявлені Державному професійно-технічному навчальному закладі «Радомишльський професійний ліцей».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аудит аудитор аудиторська служба Бердичів ПТУ бердичівське ПТУ  
Матеріали по темі