Суспільство

На початку осені в Житомирській області проведуть щеплення диких тварин проти сказу: з літаків розкидають принади з вакциною

28 August 2021, 15:15

На початку вересня стартуватиме кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин на території Житомирської області: над лісовими та польовими угіддями з літаків розкидають принади з вакциною.

Про це 26 серпня повідомила пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«На території Житомирської області планується проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, що стартуватиме орієнтовно вже на початку вересня 2021 року», – йдеться у повідомленні.

Розповсюдження принад, що містять високоімунну безпечну вакцину, буде здійснюватись за допомогою авіатранспорту зі злітно-посадкової смуги, яка розміщена поблизу міста Малин. Розкидатимуть вакцину по всій території області, за винятком населених пунктів, водних об’єктів, автомагістралей та заборонених зон для польотів цивільної авіації.

«Головне управління Держпродспоживслужби звертається до мешканців Житомирщини з проханням: якщо випадково знайдете в лісі чи на околиці села принади з вакциною, – не потрібно торкатися її (розламувати) або ж переносити її в інше місце. Категорично заборонено будь-яке інше використання кинутих з літака принад з вакциною, незважаючи на те, що вона є цілком безпечною», – попереджають у Держпродспоживслужбі.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році осіння кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин стартувала наприкінці вересня.

Згодом, взимку 2021 року, в областімисливці добули більше 500 лисиць, аби перевірити, чи подіяла пероральна вакцина проти сказу, яку восени розкидали зі спеціально обладнаних літаків над лісовими та польовими угіддями.

Як 12 вересня 2019 року із чотирьох літаків АН-72 розкидали вакцину, дивіться у сюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сказ вакцина дика тварина Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі