Місто

В центрі Житомира у сквері, який почали реконструювати, зрізали майже всі дерева (доповнено)

7 September 2021, 14:30

В центрі Житомира у сквері на розі вулиць Великої Бердичівської і Театральної зрізали майже всі дерева.

Першими 6 вересня попиляли блакитні ялини, 7 вересня вирубка дерев у сквері продовжується (див. фото).

Начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов в коментарі Житомир.info запевнив, що було рішення про видалення зелених насаджень, але на сайті міської ради відповідне рішення виконкому нам знайти не вдалося.

«Дозвіл на видалення дерев, в тому числі і блакитних ялин був. Це було ще в травні, коли ми перший раз оголошували тендер. І ці ялини були в аварійному стані, коряві, сухі. Був акт обстеження на видалення 17 дерев, маленьких і великих, але ми зрізали менше – залишили чотири липи, щоб людям затінок був», - пояснив начальник УКБ.

Згодом Глазунов надав акт обстеження 14 дерев у сквері на перехресті вул.Велика Бердичівська – вул.Театральна: 13 дерев віком 30-40 років підлягають зрізуванню (5 ялин, 3 клени, 5 лип), бо знаходяться «у незадовільному та фаутному стані»; одна 40-річна липа підлягає кронуванню. Начальник управління капітального будівництва також пояснив, що оскільки немає затвердженої відновлювальної вартості видалення дерев, то рішення виконкому не потрібне достатньо лише акту.Нагадаємо, у серпні 2021 року з третьої спроби провели тендер на ремонт тротуару та скверу на вулиці Театральній: договір на 5 млн грн уклали з «Фаворит ОПТ», серед власників якої – депутатка Житомирської міської ради від ВО «Батьківщина» Олена Розенблат. Демонтажні роботи у сквері почалися 3 вересня, завершити реконструкцію планують до кінця поточного року.

Як повідомляв Житомир.info, пізно ввечері 24 лютого 2014 року активісти «Правого сектору» звалили з постаменту погруддя Карла Маркса, яке було у сквері на розі вулиць Велика Бердичівська – Театральна. 14 жовтня цього ж року на постамент представники ВО «Свобода» прикріпили пам’ятну дошку отаману Остафію Дашкевичу. У 2018 році свободівці заявили про плани встановити в цьому сквері пам’ятник Степану Бандері.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сквер дерево реконструкція УКБ Глазунов вул.Велика Бердичівська  
Матеріали по темі