Культура

​У Житомирі 78-й театральний сезон відкриють виставою просто неба

8 September 2021, 13:47

Виставою просто неба Житомирський академічний музично-драматичний театр відкриє 78-й театральний сезон. Вже сьогодні, 8 вересня, актори зіграють музичну комедію «За двома зайцями».

«Цей рік є ювілейним для композитора Олександра Стецюка, який працював головним диригентом у нашому театрі, і який написав музику до цієї вистави. Тому, відкриття цього театрального сезону і сьогоднішня вистава присвячується великому нашому земляку. Підключається апаратура, світло, звук, тут по-іншому лунають голоси. У нас наживо працює оркестр, який під час вистави має з однієї локації перейти на іншу локацію. Тобто все буде по-іншому. Ось це відчуття глядача, який вже знає сцену, знає зал, він звик до цього – це будуть нові відчуття. Мені здається, що це має сподобатися», - розповідає головний режисер Житомирського академічного музично-драматичного театру Наталія Тімошкіна.


За словами головного режисера театру: «За двома зайцями» є нестаріючою класикою, у виставі задіяні усі актори театру.

«Ми коректуємо трохи виставу, щоб вона була цікава сьогоднішньому глядачу, тому що час змінюється і хочеться щось нове. Але є вистави, які розраховані на акторську техніку, акторську майстерність. Головні ролі у нас незмінні. Багато-багато років, більше ніж 25 років, у цій виставі головні ролі грають: заслужена артистка України Оксана Павлова, й заслужений артист України, режисер нашого театру Петро Авраменко», - каже Наталія Тімошкіна.

Під час вистави глядачі будуть спостерігати за дійством, яке відбувається на декількох локаціях, актори будуть пересуватися по подвір'ю. Сцена просто неба – це складно, але дуже цікавий досвід, запевняють актори.

«Складнощі та труднощі завжди бувають, але нам це надзвичайно цікаво, тому що у нас сьогодні не просто одна локація, а ми будемо глядача переводити. Для нас це цікаво, бо буде пряма взаємодія актора з глядачем», - ділиться заслужений артист України Петро Авраменко.

«Зовсім інша акустика, заважає вітер, хвилюємося через погодні умови, хвилюємося за оркестр, тому що зміна температур, вона одразу відображається на інструментах. Є багато нюансів, за які хвилюємось. Хочемо, щоб глядач до нас ходив, тому хочемо зацікавити. Хочемо, щоб влада про культуру не забувала, тому що по Україні склалася така ситуація, коли театри відходять на задній план», - говорить заслужена артистка України Оксана Павлова.

Також однією з особливостей є оркестр, ввечері він буде лунати по-новому завдяки вуличному простору.

«Він буде відрізнятися, тому що вулиця – це є один звук природній, а у приміщенні зовсім інше. Любимо наш театр і хочемо зробити щось нове та цікаве для нашого глядача», - зазначає помічник диригента Наталія Яскевич.

У цьому сезоні на глядачів чекають й прем’єрні вистави. Зокрема, головний режисер Житомирського академічного музично-драматичного театру Наталія Тімошкіна готує інсценізацію за романом Булгакова «Майстер і Маргарита».

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2021 року Житомирський драматичний театр завершив 77-й театральний сезон виставою «Одруження».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: театр драмтеатр театральний сезон вистава  
Матеріали по темі