Місто

У департаменті освіти розповіли про кількість першокласників у Житомирі, перевантаженість шкіл і «підзмінки»

8 September 2021, 14:01

Першого вересня 2021 року за шкільні парти у Житомирі вперше сіли 3 324 учні.

Про кількість «першачків», а також про наповненість класів і завантаженість шкіл 8 вересня Житомир.info розповіла заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

«У нас 3 324 першокласники. Перевантажені школи здебільшого в центрі міста. А найменш завантажені у мікрорайонах, що знаходяться ближче до околиці: на Мальованці, Мар’янівці, приміром, школа №15, що на Вільському Шляху. Найбільше перших класів у школах №28, №25, №27. Там по 6-7 перших класів», – розповіла Світлана Ковтуненко.

Заступниця директора департаменту освіти зауважує: для деяких шкіл навіть три класи на паралелі – то вже забагато, оскільки все залежить від площі приміщення школи.

«Кількість перших класів залежить від приміщення. Якщо, наприклад, говорити про школу №10, то там кількість класів невелика. У них три класи з завантаженістю приблизно по 30 дітей у кожному. Однак приміщення у них не таке, як, скажімо, у школі №28, і для них, для 10-ї школи, це вже перевантаження. Тому деякі класи пішли на другу зміну (про учнів початкової ланки не йдеться, – ред.)», – пояснює Світлана Ковтуненко.

Вона наголошує: перші та другі класи навчаються виключно у першу зміну, як того вимагають санітарні норми.

«Перші-другі класи навчаються лише у першу зміну. Це санітарні вимоги. Треті-четверті класи навчаються у так званий підзмінок – з 12-ї години і до 16:00-16:30. У «підзмінок» у нас навчається 150 класів, а для 64 класів проводять заняття у другу зміну. Це переважно шості-сьомі класи. Друга зміна є, наприклад, у школах №23, №12, №25, №19», – повідала заступниця директора департаменту освіти.

З її слів, у деяких школах в класах нараховується понад 30 учнів, але є й заклади, де дітей у класах менше – 24-29.

«Ми керуємося нормами, які не забороняють набирати у клас 30 учнів і більше. У регламенті чітко не зазначено, яка має бути кількість дітей. Ми не можемо набирати менше, адже додаткові школи не будувались. У нас потужність шкіл складає 730-760 учнів, а ми взяли більше 900 дітей. Це середня наповненість школи. Тому, враховуючи різницю майже у 200 дітей, ми й запроваджуємо «підзміни» і другу зміну. Якби у нас співпадала потужність шкіл із реальною наповненістю, то була б лише перша зміна», – каже Світлана Ковтуненко.

Першовересень-2021 у житомирській загальноосвітній школі №17 – у фоторепортажі

Як проходило свято Першого дзвоника-2021 у житомирській загальноосвітній школі №28, де за шкільні парти вперше сіли 238 учнів, дивіться у відеосюжеті

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році в житомирських школах загалом було 3294 першокласники.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання перший клас першокласник  
Матеріали по темі