Місто

​У Житомирі стартувала безкоштовна Школа жестової мови

8 September 2021, 18:55

У Житомирі проводять безкоштовні заняття з вивчення основ розмовної жестової мови та дактилю - жестової абетки. Навчання проходить на базі обласної бібліотеки для юнацтва.

Навчатиме жестової мови Анатолій Загоруйко, який понад 30 років викладає у школі для дітей з вадами слуху. Він переконаний, такі знання будуть корисними для кожного і найголовніше - це допоможе будувати інклюзивне суспільство.

«Школа при бібліотеці для юнацтва створюється для того, щоб дати людям розуміння, хто такі нечуючі люди, яка у них ментальність, як живе цей світ нечуючих, чим можна допомогти, вплинути і як можна взаємодіяти з ними і, безумовно, сума жестових еквівалентів, які будуть в нагоді при тих моментах в житті, які обов'язково відбудуться, коли зустрічаєш десь поруч в магазині, на вулиці людину з вадами слуху. Інколи вони беззахисні, в плані, що не може замовити чашку кави, тому що продавець його не розуміє», - розповідає викладач Школи жестової мови Анатолій Загоруйко.

Також просимо Анатолія продемонструвати, як жестовою мовою привітатися, а також запитати, як справи, ваше ім’я та чи потрібна допомога.

«Перше, що обов'язково, коли зустрічаєш нечуючу людину - це, звісно, посмішка. Я думаю, що без посмішки комунікацію важко вибудовувати», - додає Анатолій.

Такий курс викладають у бібліотеці вже вдруге, перший набір в школу жестової мови проводили у 2019 році.

«Заняття у нас безкоштовні, вони будуть проводитися один раз на тиждень. За бажанням, можливо, це буде і два рази на тиждень. Можуть приходити усі охочі», - каже представниця Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва Надія Нужда.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 Житомир став третім містом України, де відбувся поетичний вечір жестовою мовою.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: жестова мова вади слуху  
Матеріали по темі