Влада

Рішення Уряду: бізнес обирає варіант роботи, дитсадки та початкова школа працюють незалежно від кольору зони

22 September 2021, 14:59

Уряд затвердив зміни до карантинних обмежень: дитсадки та початкова школа працюють незалежно від кольору зони, а для деяких категорій працівників вакцинація стане обов’язковою.

Про це говорили на черговому засіданні Уряду 22 вересня.

«В понеділок Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 грудня, з завтрашнього дня (23 вересня) по всіх областях та містах нашої країни запроваджено жовтий рівень епідеміологічної небезпеки. Це, в першу чергу, означає додаткові обмеження щодо дистанції, кількості місць у громадських закладах. Ми пропонуємо бізнесу два варіанти роботи: перший – працювати без додаткових обмежень, але для цього 80% персоналу та всі відвідувачі мають бути вакциновані, бізнес має самостійно перевіряти ковід-сертифікати; другий варіант – працювати з усіма додатковими обмеженнями по жовтій зоні і не перевіряти відповідні документи про вакцинацію. Ще однією ключовою новацією жовтого рівня епіднебезпеки є вимога аби 80% персоналу навчального закладу були вакциновані принаймні однією дозою вакцини, щоб такий заклад міг продовжувати таку роботу», - пояснив Денис Шмигаль.

Він також зауважив, що деякі регіони найближчим часом можуть перейти в червону зону і там бізнес зможе працювати, якщо всі працівники і всі відвідувачі на 100% будуть вакциновані двома дозами.

На засіданні Уряду міністри МОН та МОЗ пояснити, як працюватимуть навчальні заклади з 23 вересня.

«Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають документ про щеплення двома чи однією дозою, то навчання в такому закладі має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Також вважаємо доцільним передбачити відвідування закладів освіти для здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів загальної середньої освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти незалежно від рівня епідемічної небезпеки (виділено ред.). З огляду на те, що вихованці закладів дошкільної освіти, учні початкової школи та спеціальних закладів освіти потребують безпосереднього контакту з педагогічними працівниками, що забезпечує формування компетентностей і всебічний розвиток дітей», - пояснив Сергій Шкарлет.

Міністерство освіти і науки ініціювало внесення змін до постанови №1236, де буде дозволено відвідування закладів освіти здобувачам дошкільної освіти, учням 1-4 класів закладів загальної середньої освіти та спеціальних закладів.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко доповів про ініціативу щодо запровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади і їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

«Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах, та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Прошу підтримати відповідне протокольне доручення, що дозволить нам реалізувати цю функцію і зробити ще один ефективний крок у подолання коронавірусної хвороби», - сказав Віктор Ляшко.

Як повідомляв Житомир.info, рішенням Державної комісії ТЕБ та НС з 23 вересня 2021 року в усіх регіонах України буде встановлений «жовтий» рівень епіднебезпеки. На брифінгу 22 вересня перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко заявила, що в Житомирській області через неналежний рівень вакцинації з 23 вересня не зможуть працювати 218 шкіл та 265 дитсадків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ карантин Шмигаль Ляшко Шкарлет коронавірус вакцинація школа дитсадок  
Матеріали по темі