Економіка

Верховна рада проголосувала за «податковий рай» для IT-індустрії

14 December 2021, 14:18

На пленарному засіданні 14 грудня 2021 року прийнято закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Про це повідомляє пресслужба Верховної ради.

«Закон спрямований на надання податкових стимулів ІТ індустрії та встановлює комплексну систему заходів, необхідну для розвитку цифрової економіки в Україні. Закон передбачає запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ індустрії, вдосконалення норм щодо оподаткування галузі цифрової економіки і розмежування резидентів Дія Сіті, які є платниками податку на прибуток на особливих умовах, а також платниками, що використовують діючу концепцію нарахування і сплати податку на прибуток, а також встановлення умов відповідальності для юридичних осіб, що скористалися пільговим режимом за невідповідність критеріям, що висуваються до резидентів Дія Сіті», - йдеться у повідомленні.

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.

В Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що прийнятий закон запровадить в Україні одні з найкращих у Східній Європі правові та податкові умов для розвитку ІТ. Умови Дія City діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів.

Податковий законопроєкт передбачає такі умови:

Можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал (ПнВК) у розмірі 9% або податок на прибуток — 18%.

Спеціальні ставки для працівників IT-компаній та гіг-спеціалістів: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 5%, єдиний соціальний внесок — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище від цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.

Перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти. З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи) не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – 20%. До цього часу — жодних обмежень. Оподаткування ФОП, що співпрацюватимуть із резидентами Дія City, залишатиметься на рівні чинних на сьогодні ставок.

Суми понад ліміт для платників ПнВК будуть оподатковуватися в розмірі 9%. Платники податку на прибуток витрати на ФОП, які перевищуватимуть дозволені 20%, повинні будуть включати до фінансового результату.

Компанії-резиденти, що сплачуватимуть податок на прибуток і чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без жодних обмежень і після 2025 року.

0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше від 1 разу на 2 роки;

Податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

В Мінцифрі нагадують, що основний закон №1667-ІХ про Дія City ухвалений парламентом і підписаний президентом.

«Завдяки Дія City ІТ-компанії зможуть будувати прозору корпоративну структуру, мати кращий доступ до інвестицій та працювати в рамках сприятливої податкової системи. Ми реалізуємо проєкт Дія Ctiy, щоб створити одну з найкращих податкових систем у світі, лібералізувати трудові відносини, захистити українські та міжнародні стартапи», - наголошують в міністерстві.

Як повідомляв Житомир.info, за І півріччя 2021 року кількість ФОПів в Україні зросла на 31 791 тисячу і 15 759 нових – це ФОПи-програмісти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР закон ІТ-індустрія Мінцифра ФОП податки Дія  
Матеріали по темі