Події

​За рік у Житомирській області до поліції надійшло майже 2,5 тис. викликів про домашнє насильство, правоохоронці винесли 1000 заборонних приписів

2 February 2022, 10:16

Реагуючи на випадки домашнього насильства в Житомирській області, поліція винесла 1000 приписів: заборонила наближатися чи проживати з потерпілими.

Про це 2 лютого повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.

«Нині у 3 районах Житомирщини працюють сектори протидії домашньому насильству (СПДН) та мобільна група – у Бердичівському. В обласному центрі такий підрозділ був створений наприкінці 2019 року, на Коростенщині – у лютому 2021, а у Новоград-Волинському та Бердичівському райвідділах поліції – наприкінці весни 2021 року. Основним завданням цих підрозділів є оперативні виїзди на виклики та застосування передбачених законом заходів з припинення та попередження фактів домашньої тиранії. Всі поліцейські пройшли спеціальне навчання для роботи з жертвами домашнього насильства та їх кривдниками. Окрім того, вони беруть активну участь в інформаційних та освітніх кампаніях, що дозволяють донести до широкого кола населення можливості для захисту від таких правопорушень», - йдеться у повідомленні.

За минулий рік працівники вказаних підрозділів поліції працювали за майже 2,5 тисячами викликів щодо проявів насильства у сім’ях жителів регіону. У половині випадків (1,2 тис.) інформація підтвердилась, тож поліцейські склали відповідні матеріали про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) КУпАП.

«Одним із способів негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення є винесення працівниками поліції термінового заборонного припису. Складається відповідна форма оцінки ризиків, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи. І саме безпеці постраждалих надається пріоритет», - розповів заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП області Микола Пархомчук.

Минулого року у близько тисячі випадків поліцейські СПДН винесли термінові заборонні приписи, що містили наступні заходи: заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою (877) та входити й перебувати в місці проживання (перебування) постраждалих членів сім’ї (462). Також у майже половині випадків заборонні приписи містили зобов’язання кривдника залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи. Слід зазначити, що останній захід поширюється також на місце спільного проживання учасників подій незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.

Аби попередити рецидив, правоохоронці працюють з сім’ями, де раніше реєструвалися випадки домашнього насильства. Для цього створені відповідні обліки, на яких нині перебувають понад 1100 осіб.

Правоохоронці закликають громадян не замовчувати випадки домашньої тиранії.

«Якщо ви стали жертвою насильства у родині або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, зателефонуйте за номером 102, або зверніться на безкоштовну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству за номерами: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного), 116 123 (з мобільного) або 15 47», - просять в поліції.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 2021 року в Житомирській області від зґвалтувань потерпіли 23 дитини, а це утричі більше, ніж у 2020-му. Більше, ніж удвічі збільшилася кількість потерпілих у правопорушеннях, пов’язаних із домашнім насильством.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: домашнє насильство заборонний припис  
Матеріали по темі