Місто

​На земельній комісії розглянули питання законності будівництва новобудови на Корбутівці у Житомирі: компромісу не знайшли

3 February 2022, 18:53

На комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування 3 лютого розглянули звернення жителів мікрорайону Корбутівка, які виступають проти будівництва багатоповерхівки у проїзді Шпаковському, 22.

Мешканці прийшли із запитаннями: чи можливе будівництво на цій ділянці і які наслідки будуть для інших будинків.

«97 метрів - відстань між нашими будинками, між «Перлинами Корбутівки» та Богуна, 2., між ними хочуть побудувати ще один будинок, дев’яти чи десятиповерховий. Хоча, якщо брати по площі земельної ділянки, то вона може бути забудована на 30%. 30%, якщо брати від цієї земельної ділянки, то це один під’їзд», - стверджує голова ОСББ «Перлини Корбутівки» Світлана Якимова.

Спірним питанням стала ділянка, на якій розташований дитячий майданчик ЖК «Перлини Корбутівки», адже цю територію також орендував забудовник «Добробат».


Депутат цього округу Андрій Умінський запропонував компромісне рішення, але представник забудовника пропозицію не підтримав.

«Є зверху ділянка, яку я від себе написав та формував для використання, як спортивний майданчик, була від мене пропозиція, від ОСББ, і представникам Івана Богуна, 2 і 5 було б зручніше, «Перлинам Корбутівки», щоб ви просто поміняли цю ділянку на ту верхню, яку я сформував під майданчик, а під майданчик зробити знизу», - звертається депутат Житомирської міської ради Андрій Умінський.

«У нас є кадастрові номери та координати земельних ділянок, на яких ми стоїмо, у нас є договір про спільну забудову. Одним з пунктів цього договору є таке: якщо ми втрачаємо цю земельну ділянку, ми матеріально відповідальні перед інвестором, тому всі витрати, які він вклав, він представляє нам. Сьогодні це вже не малі витрати, це 276 тисяч гривень», - відповів представник ЖБК «Добробат» Вадим.

Законність будівництва на ділянці прокоментував директор департаменту містобудування та земельних відносин міської ради.

«Якщо проєктанти запроєктували і поставили свої печатки згідно з нормами і експерти також надали експертизу, то норми порушені не повинні бути», - зазначив директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський.

Жителі мікрорайону та представники забудовника «Добробат» не змогли домовитися, депутати у цьому не допомогли, а обговорення порівняли з сюжетом відомої повісті «Кайдашева сім’я».

«Я підсумую це питання, щоб прийняти мудре та справедливе рішення вже комісією депутатів. Ця ситуація зараз нам нагадує таку: є два сусіди з двома земельними ділянки, один побудувався, а другий хоче будуватися, а той каже: я не хочу», - каже представник ЖБК «Добробат» Вадим.

Комісія жодних рішень щодо цього питання не приймала.

«Комісія вислухала дві сторони і рішення по цьому питанню не приймали, тому що у даній ситуації міська рада вже не може приймати якісь рішення, адже потрібно звертатися до суду», - пояснює голова комісії Микола Янушевич.

Нагадаємо, на початку 2020 році влада Житомира вирішила надати ЖБК «Добробат» в оренду на 5 років ділянку на Корбутівці: 0,2672 га по проїзду Шпаковському, 22. Ділянку надали замість раніше виділеної землі на Богунії - вул.Богунська, 29.

У січні 2022 року забудовник розпочав підготовчі роботи на ділянці, але мешканці були переконані, що будувати багатоповерхівку на цій ділянці - незаконно і викликали поліцію.

Як повідомляв Житомир.info, представники ВПК «Айдар» 9 листопада 2017 року зірвали початок сесії міської ради: вони виступали проти надання ЖБК «Полісся-2016» земельної ділянки на проїзді Шпаковському, 18, 20 і заявляли, що хочуть отримати ділянку на Корбутівці замість наданих ЖБК «Добробат» 0,7205 га по вулиці Богунській, 29.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Корбутівка забудова будинок ділянка протест  
Матеріали по темі