Місто

Про збиту ракету неподалік Житомира, зміни на блокпостах та обдзвін білоруських військових: вечірнє звернення мера

23 March 2022, 21:28

У районі Тригір’я Житомирського району Збройні сили України збили ракету. На блокпостах у Житомирі у денні години зменшать кількість людей. До білоруських військових телефонують та попереджають, що в Україну краще не йти.

Про це та інше у вечірньому відеозверненні 23 березня говорив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Добрий вечір, сильні люди вільного міста. Ще один день пройшов і пройшов більш-менш спокійно. Щойно сказали, що в районі Тригір’я, за попередніми даними, збита ракета. Тому ЗСУ працюють, за що їм величезна-величезна подяка за наш спокій і можливість працювати», – подякував Сухомлин.


Далі мер похвалився новою футболкою з написом «Ukraine is the capital of great people» (Україна – столиця великих людей).

Зі слів міського голови, у денні години на блокпостах у місті буде менша кількість людей. Це має спростити пересування автотранспортом.

«Думаю, завтра-післязавтра на денний час ми приберемо частину людей з блокпостів для того, щоб більш легким було пересування по Житомиру. Блокпости будуть працювати тільки під час комендантської години, тому давайте повертатися до нормальної роботи і працювати», – зазначив мер.

Затим міський голова перейшов до питання дистанційного навчання у школах міста. Він, зокрема, наголосив, що учням випускних класів потрібні оцінки, оскільки, ймовірно, вступ до вищих навчальних закладів цьогоріч проводитиметься за конкурсом атестатів, а не за результатами ЗНО.

«Запрацювало дистанційне навчання в школах. І різні були там моменти, але все ж вирішили, що кожен вчитель буде працювати зі своїм класом. Є вчителі, які не вийшли на контакт, а таких у нас близько 15%, то будемо «запаралелювати» класи, бо дітям потрібні оцінки. І ми не можемо навчатися на всеукраїнській платформі. В цьому році, скоріш за все, не буде ніякого ЗНО, а буде конкурс атестатів, тому дітей наших потрібно оцінювати. Саме тому буде спілкування безпосередньо зі своїм учителем чи вчителем паралельних класів», – пояснив міський голова.

Він також розповів, що білоруських військових обдзвонюють та пояснюють їм, чому не варто воювати проти України.

«Білорусів обдзвонюють, кожного офіцера, кожного солдата по базах даних наші патріоти і білоруські патріоти і звертаються до них з тим, що «це не ваша війна, вам не потрібно заходити в Україну, інакше поїдете назад у білорусь у поліетиленових пакетах чи в цинкових гробах». Тому є велика надія, що білоруси все ж не наважаться. По багатьох напрямках в Україні наші переходять у контрнаступ. Ситуація ще далека від перемоги, але ми сильні духом, наші ЗСУ, 95-ка та всі інші підрозділи круті. Тому все буде добре», – запевнив Сухомлин.

Мер також нагадав про велике прибирання міста й, зокрема, Тетерева, яке заплановане на 24 березня; повідомив, що збирав представників бізнесу, які вже мають відновити роботу; розповів про дефіцитні ліки для онкохворих, які все ж вдалося знайти – ввечері 24 березня їх мають доставити до Житомира із Швейцарії.

Нагадаємо, у вечірньому зверненні 22 березня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що відвідав поранених військових, подякував волонтерам за допомогу, повідомив про складну ситуацію з доставкою ліків для онкохворих та про потребу в Wi-Fi роутерах для військових.

Оперативну інформацію від силових структур України станом на 23 березня 2022 року читайте тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мер Сухомлин війна відеозвернення звернення війна  
Матеріали по темі