Суспільство

Російські окупанти спалили 600-річний дуб на території заповідника у Житомирській області

10 May 2022, 12:17

На території природного заповідника «Древлянський», що розташований у межах Народицької громади Житомирської області, російські окупанти спалили 600-річний дуб, який мав особливу рекреаційну цінність.

Про це 10 травня повідомили на Facebook-сторінці природного заповідника «Древлянський».

«У період повномасштабної війни та активних бойових дій у багатьох куточках України руйнувань зазнає не лише архітектура міст, а й архітектура природи. У заповіднику ріс 600-річний дуб. Його важко було не помітити: заввишки понад 25 метрів, дерево було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду. Окупанти обстрілювали території ПЗ «Древлянський» в с. Звіздаль та здійснили цілеспрямований підпал пам’ятки природи. Той дуб становив особливу рекреаційну цінність та приносив естетичну насолоду. Щороку він збирав під своїм розлогим гіллям жителів околиці та вабив гостей із різних куточків України», – йдеться у повідомленні.

В адміністрації природного заповідника наголошують: знищення окупантами таких цінних пам’яток вкотре доводить, що маємо справу з невіглаством і жорстокістю. Там також зазначають, що на території ПЗ «Древлянський» заборонена будь-яка діяльність, яка загрожує збереженню або призводить до змін первісного стану рослин.

Нагадаємо, 4 квітня командир батальйону територіальної оборони Коростенського району Олексій Абдурахманов розповідав, що Коростенський район повністю звільнений від окупантів. Також поліція інформувала, що 3 квітня у Народицькій громаді розпочалися роботи із зачистки сіл від вибухонебезпечних предметів.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2021 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що посадовець та інспектор охорони вирубали близько десятка сосон у заповіднику «Древлянський», порізали їх на колоди та намагалися вивезти. Обом оголосили підозру.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: заповідник Древлянський Народицька громада дуб окупант окупація війна  
Матеріали по темі