Місто

Душевний Житомир: Коля Серга дав концерт у «Прозорому офісі», де щодня приймають людей, які тікали від війни

17 May 2022, 11:37

Аби підняти настрій вимушеним переселенцям, у Житомирі 16 травня Коля Серга дав концерт у «Прозорому офісі».

Музикант з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вступив до лав ЗСУ. Спочатку проходив підготовку, і як сам каже: «непогано рив окопи». Але кожен має робити те, що у нього краще виходить, тому співак почав давати концерти, правда, зовсім на інших сценах та зовсім з інакшим сенсом.


Такі концерти для переселенців та військових музикант давав у Миколаївській та Одеській областях, у Львові, Дніпрі та ще у кількох містах.

За його словами наші бійці не втрачають бойового духу та налаштовані на перемогу.

«У нас найкращі військові у світі – це доказано вже багатьма дуже авторитетними джерелами. Я можу сказати із середини, що у нас неймовірні люди, колись чув такий вислів: коли закінчується ресурс, тоді з'являється креатив. Ось на початку у нас було дуже мало ресурсу, але дуже круто проявився бойовий дух і креатив, що у цьому міксі, коктейлі нам нічого не страшно», – говорить музикант Коля Серга.

Деякі спеціально прийшли послухали співака. Наприклад, житомирянин Іван привів свою двоюрідну сестру, яка приїхала з Миколаєва.

«На виступ прийшли, щоб змінити обстановку, повеселитися», – каже Марія.

«У таку хвилину, коли щось відбувається, потрібно якось відволікати себе», – вважає Іван.

Людмила покинула свою домівку разом із дітьми та приїхала до Житомира. Наразі отримує необхідні документи. Вона говорить, що у «Прозорому» офісі дійсно створили зручний простір для людей, де діти можуть спілкуватися з психологом, малювати, а дорослі – послухати пісні та відволіктися.

«Ми з Соледару, Донецька область. Зараз якраз на нашому напрямку ситуація загострилася, у мене троє дітей, тому ми вирішили з батьками всіх вивезти, а чоловік у ЗСУ, і він сказав, щоби берегли себе і їхали. Ми виїхали до Житомира, бо саме тут найбільше надають допомогу і є вільні квартири, які можна в оренду взяти. Діти дуже полюбили психолога Наталію, кожен про неї питає, чи можна до Наташі. Взагалі дуже зручно, по-європейськи», – ділиться Людмила.

Валерія разом з батьками приїхала з Херсонської області. І хоча у Житомирі дівчинці подобається, вона зізнається, що хочеться додому.

«Ми тут познайомилися з Сонею, дівчинкою, я тут розмальовую, мені подобається. Ну, звісно, хочу додому, я по місту ще не встигла покаталася, але мені подобається тут», – говорить Валерія.

Зараз у Житомирі перебуває понад 5 тисяч внутрішнього переміщених осіб, зазначає директорка департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір.

«Щодня до нас приходять люди, які тікали від війни, ми просто зобов'язані по совісті, по духу українському якнайкраще їх обслужити, повний пакет послуг їм надати, щоб вони відчули, що Україна – єдина, і ми огорнули їх турботою. Практично щодня приходять волонтери й пропонують йогурти, соки, хліб, то ще щось, щоб допомогти людям. Звичайно, ми не можемо обмежитися лише паперами, тому ми з усіх сил намагаємося покращити їх ситуацію, якось викликати посмішку на їх обличчі. Тому у нас тут були «волонтерські десанти». Ми започаткувати «артдесант» у прозорому офісі, й люди приходили сюди. У нас тут і віолончель була, і гітари, співаки, бандура, Світлана Ніконорова, наш драмтеатр, лялькар Сергій Соловйов. Ми робимо все, аби Житомир був душевним, бо не забуваємо, що ми місто – «жита» та «миру». Жито у нас є і буде, а мир буде обов'язково, але поки немає, але ми всі разом його наближуємо», – сказала Вікторія Краснопір.

Нагадаємо, 16 квітня за ініціативи Колі Серги у Житомирі пройшла акція «Жовта стрічка» з метою підтримки окупованих територій.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Прозорий офіс ЦНАП Коля Серга переселенець переселенці  
Матеріали по темі