Місто

Виконком погодив водоканалу коригуючий коефіцієнт для нарахування плати житомирянам, які не передавали показники лічильника

19 May 2022, 14:27

Виконком Житомирської міськради погодив коригуючий коефіцієнт для проведення нарахування за послуги централізованого водопостачання та водовідведення за квітень 2022 року.

Відповідне рішення виконавчого комітету від 12 травня 2022 року оприлюднили на офіційному сайті міської ради.

«Погодити для комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради за квітень 2022 року розмір коригуючого коефіцієнту – 0,73. Комунальному підприємству «Житомирводоканал» Житомирської міської ради застосувати коригуючий коефіцієнт при обчисленні обсягу нарахувань за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для споживачів, щодо яких у виконавця комунальних послуг відсутні дані щодо показань вузлів комерційного або розподільного обліку та споживачів, приміщення яких не обладнані засобами розподільного обліку», – йдеться у рішенні.

Зазначимо, що 6 квітня пресслужба «Житомирводоканалу» пояснювала, «як відтепер українці платитимуть за споживання води».

«У багатьох українців, які були змушені залишити свої домівки, виникають питання – що тепер буде з показниками лічильників, як буде нараховуватися плата за послуги централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення. У Міністерстві розвитку громад та територій України повідомили, через неможливість для багатьох українців передавати показники лічильників, правила розрахунку платежів за воду змінено», – писала пресслужба.

Зазначалося також, що обсяги споживання зазначених послуг під час війни знизилися. Так, наприклад, в Житомирі середньодобова подача води зменшилась на 15 000 м3.

«Щоб уникнути надмірних нарахувань, вирішили ввести коригуючий коефіцієнт, який враховує зменшення обсягів постачання послуг у воєнний час у порівнянні з мирним часом», – розповідали у водоканалі.

У комунальному підприємстві також пояснювали: від березня 2022 року споживачі отримуватимуть рахунки за середніми показниками споживання послуг.

«Нарахування (розподіл) послуг централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення будуть здійснюватися з урахуванням коригуючого коефіцієнту для тих споживачів, які не передавали показники лічильників води або у яких такі лічильники відсутні», – зазначається в документі Міністерства розвитку громад та територій України.

Нагадаємо, 17 травня пресслужба водоканалу інформувала, що житомиряни заборгували за спожиту воду 64,5 мільйони гривень, а це на 10 мільйонів більше, ніж у довоєнний час.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал лічильник нарахування споживач тариф Житомирводоканал виконком 
Матеріали по темі