Місто

Паливо у Житомирі є, але дефіцит існує, комунальникам виділяють талони з резерву

25 May 2022, 12:52

Для стратегічних комунальних підприємств Житомира паливо виділили з міського резерву. Таке рішення прийняли 25 травня на позачерговому засіданні виконкому.

«Пов'язане з тим, що у нас виникли проблеми у зв'язку з військовою агресією росії і негативного впливу на підприємства, які виробляли паливо. Постало питання, що окремі підприємства потребують певної підтримки. Першочергово, це підприємства, які виконують завдання по життєзабезпеченню міста. Це і КАТП-0628, яке забезпечує вивіз сміття, і КП «Житомирводоканал», яке забезпечує водопостачання у місті. Враховуючи їх потребу, ми прийняли рішення певну частину резерву паливно-мастильних матеріалів віддати їм, щоб вони використовували», – говорить начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.


Комунальникам нададуть саме талони на конкретний вид палива, яке, можливо, більше не будуть завозити в Україну.

«Крім того, це пов'язано з тим, що частина нашого резерву для більш оперативного його використання знаходиться у талонах. Це бензин 92-й. Логістика показує, що у перспективі його, можливо, і не буде, тому його треба реалізувати», – каже Микола Дідківський.

Також у міській раді наголосили, що у міста є достатній резерв палива, а виділили лише частину з нього.

«Це і дизпаливо, і бензин. Це у межах 25% від наявного резерву», – пояснює начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Зараз ситуація у місті з пальним така, що на деяких заправних станціях на табло з цінами – нулі, а на деяких заправляють по талонах. За словами міського голови, у порівнянні з початком травня палива почали завозити більше, але дефіцит залишається.

«На заправках паливо є. Зрозуміло, що 57 грн за дизпаливо, 62 грн за бензин – це дуже зависока ціна. Десь дивився інформацію, що Україна зараз завозить палива втричі менше, ніж мала до війни, тому зрозуміло, що це буде створювати великий дефіцит. Ми з вами спілкувалися два тижні тому, після цього об'єми завозу палива збільшуються у 2,5 раза. Але все це далеко від того, що було до війни. Тому без власного нафтопереробного заводу, одного чи двох, без сховищ для палива ми не зможемо подолати цей дефіцит, думаю, що він ще буде довго», – говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Міський голова зазначив: стратегічні підприємства та військові паливом забезпечені, й наразі це найголовніше, адже країна знаходиться в умовах війни.

Також мер жартує, що сам обирає піші прогулянки.

«Можна й пішки ходить. Я ось почав потрошки ходити додому й на роботу пішки. Ну класно», – посміхаючись каже Житомирський міський голова.

Нагадаємо, 17 травня перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від держрегулювання цін на пальне: в уряді очікували, що після цього граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин – не вищими за 52 грн. Після скасування державного регулювання цін 19 травня більшість великих роздрібних мереж АЗС встановили нові цінники на пальне.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні Уряду 29 квітня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що основна причина дефіциту пального – знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, для вирішення питання дефіциту пального на АЗС внесли зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, підвищивши граничний рівень торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива: дизпалива – з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%), бензинів автомобільних – з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%). Роздрібні мережі АЗС у період з 29 квітня по 2 травня відкоригували ціни на бензини й дизельне пальне з урахуванням торгової надбавки, визначеної Урядом.

На брифінгу 6 травня керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та мер Житомира Сергій Сухомлин розповідали, що ситуацію з паливом мають вирішити протягом двох тижнів, але водіям треба бути готовими до зростання ціни. Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма на брифінгу 11 травня запевняв, що в Україну сьогодні доправляють достатньо бензину й дизеля, щоб задовольняти щоденну потребу громадян, тож дедалі більше АЗС будуть відкриватися й реалізовувати пальне.

13 травня Антимонопольний комітет України повідомив, що розпочав дослідження дотримання суб'єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства щодо захисту економічної конкуренції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: паливо пальне дизпаливо бензин газ дефіцит талон Дідківський виконком Сухомлин 
Матеріали по темі