Влада

Безробітних будуть залучати до суспільно корисних робіт за мінімальну зарплату, а тих, хто довго за кордоном – позбавлять виплат

22 June 2022, 17:49

На пленарному засіданні 21 червня Кабінет міністрів затвердив документ щодо залучення офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не працевлаштовані, до суспільно корисних робіт.

Про це у промові на початку засідання сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні – визначатиме місцева влада. Звичайно, що ця праця буде оплачуватися. Держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної. Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту», - сказав глава Уряду.

Він також наголосив, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває закордоном більше 30 днів під час воєнного стану.

«Наше завдання зараз просте й зрозуміле – кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси», - зауважив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, 7 травня набув чинності закон, який у період дії воєнного стану змінює вимоги до підбору підходящої роботи для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів.

Як повідомляв Житомир.info, 8 березня 2022 року в Держпраці пояснили, чи можуть роботодавці під час воєнного стану з власної ініціативи звільняти працівників. 24 березня 2022 року набув чинності закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». За п’ять з половиною місяців 2022 року послугами служби зайнятості в Житомирській області скористалися близько 28 200 людей, з яких понад 11 600 звернулись за пошуком роботи в період воєнного стану, а попит роботодавців на працівників в області зменшився вдвічі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ безробіття Шмигаль ЦЗ робота  
Матеріали по темі