Суспільство

Житомирський центр зайнятості оприлюднив орієнтовний перелік суспільно корисних робіт, до яких залучатимуть безробітних

30 June 2022, 16:43

Громадяни, які звернулися до служби зайнятості у сприянні в працевлаштуванні та впродовж 30 днів не отримали роботу, будуть залучатися до суспільно корисних робіт.

Про це 30 червня нагадала пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«28 червня цього року Постанова Кабінету Міністрів України №716 набула чинності. Документ регулює організацію суспільно корисних робіт в Україні під час війни», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що безробітних українців долучатимуть до виконання робіт, що сприятимуть відбудові держави: відновлення інфраструктури, розбір завалів, ремонт і будівництво приміщень та захисних споруд, надання допомоги населенню та інші. Перелік робіт у кожній області визначатимуть спільно місцева влада та військово-цивільні адміністрації.

Орієнтовний перелік суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану:

• ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності;

• розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;

• будівництво захисних споруд цивільного захисту, швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту та створення найпростіших укриттів, протизсувних, протиповеневих, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення;

• ремонт і будівництво житлових приміщень;

• роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття;

• вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються на залізницях, у портах тощо;

• сільськогосподарські роботи (весняно-польові роботи, збирання врожаю, сінокосіння);

• надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру;

• організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;

• роботи із забезпечення сталого функціонування об’єктів підвищеної безпеки на випадок надзвичайних ситуацій;

• роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку;

• упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок, укріплення дамб, мостових споруд;

• заготівля дров для опалювального сезону;

• ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів.

«З тими громадянами, хто працюватиме на суспільно корисних роботах, буде укладено строковий договір. За свою роботу вони отримуватимуть заробітну палату в розмірі 6500 грн. За вимогою працівника роботодавець робитиме запис у трудову книжку», – зазначають у центрі зайнятості.

До громадських та суспільно корисних робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров’я.

Наголошується, що безробітний може лише двічі відмовитися від участі в громадських роботах, надалі це свідчитиме про його несприяння у власному працевлаштуванні, а тому виплата допомоги по безробіттю буде припинена.

Всі зареєстровані вакансіїна сайті у розділі «Шукаю роботу» https://cutt.ly/4Dz4cVI.

Із запитаннями можна телефонувати на гарячі лінії 063-214-41-75 і 097-417-84-96 або писати у телеграм-чат обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_Zhytomyr.

Актуальна інформація щодо діяльності Державної служби зайнятості – також на офіційному телеграм-каналі: https://t.me/+EMOeELVlILE2MWZi.

Нагадаємо, 21 червня 2022 року на пленарному засіданні Кабінет міністрів затвердив документ щодо залучення офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не працевлаштовані, до суспільно корисних робіт. А якщо людина перебуває за кордоном більше 30 днів під час воєнного стану, вона втрачає статус безробітного та відповідні виплати.

Як повідомляв Житомир.info, 7 травня 2022 року набув чинності закон, який у період дії воєнного стану змінює вимоги до підбору підходящої роботи для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: безробітний безробіття ЦЗ робота суспільно корисна робота  
Матеріали по темі